Szerző Téma: Helyzetjelentés :)))  (Megtekintve 2213 alkalommal)

Nem elérhető Rácz Monika

• club
  • *
    • Profil megtekintése
Helyzetjelentés :)))
« Dátum: 2013. Augusztus 20. - 21:47:16 »

Jelentem repültem, Egeden, magasat !!! :))))
Azt hiszem aznap ott én voltam a nap hőse, mert mint kiderült, ott és akkor majdhogynem csak nekem adta az időjárás...voltak páran akik 1-2 órával később startoltak, és merültek mint a balta...szóval elmondhatom, hogy jó időben voltam jó helyen :)
LégyszivesTamás , mint humán vario segédkezett a termákolásban, ezúton is csoccsantásaim neki...
Szóval az 520-as starthelyről kilőttem egyenesen /!?!/ az első termikemig, ami szépen vitt felfelé, körözgettem, néztem közben a variot, 700, 800, közben figyelgettem hogy benne tudjak maradni, a következő percben már 1200-at mutatott a müszer... /hogy a két érték közti időben mi történt az teljesen kiesett, annyira koncentráltam/
Finom idő volt, még a rádióba is tudtam pár riadtkás mondatot nyögni: "1200-on vagyok és mindenhol emel", 1500-nál Tamás közölte, "na, ilyen magasan se voltál még, akkor repülj!" :))))
A lélektani határomat 1600-nál értem el szó szerint a következő gondolatmenet kiséretében:
-1600...
-Húú de kicsi ott lent minden!!!
-Jééé, hányingerem van és szédülök?
-Oké, akkor nézzünk szét, kék az ég, magasak a hegyek...hubazeg le kéne menni!
:DDDDDD
Mitagadás, elsőre nem kicsit volt magányos érzésem odafenn:)))))
Na, akkor lerágyijóztam a nagyoknak, hogy most aztán már jöhetnék lefelé is, és jöhetett a fülcsuk-gyorsitó...
Mitagadás, kesztyű ide vagy oda, emberesen megharcoltam a fülcsukó zsinórjaim hosszútávú lenntartásával:)))
Időnként, amikor már eléggé elfáradtam, Joe mester aranyköpését ismételgettem, miszerint is: "Akúúúvaszádat!!!"
Csak hogy legyen még a karomban erő a további fülcsuk-hoz:)))
A vario hasznos jószág, legalább nyomon követhettem a lassú magasságvesztésemet is, nézzétek el nekem, de ez is élmény volt :)))
Felfelé nem volt ritka hogy 5-6-os emeléseim is voltak, ehhez képest a lefelé menet a kis -0.8-as sülyedésem smafu volt:)
Nagy élmény volt, ezt is szokni kell :)))