Szerző Téma: Monaco  (Megtekintve 5111 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Monaco
« Dátum: 2012. December 31. - 03:10:27 »
Ismét lehet Monacoban repülni ...  több, mint egy évtizede a pilótáink egyik nagyon kedvelt január, februári célpontja ...  két éves tiltás után megint használhatjuk a Roquebrune starthelyet ...
nagyon jó kis csapat verődött össze a mostani túrához is :-)
aki most nem tud jönni a következő alkalmat ne szalassza el :-)

Nem elérhető Rácz Monika

• club
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Monaco
« Válasz #1 Dátum: 2013. Február 05. - 19:46:22 »
Sziasztok!
Nos, a csapat nagyrésze Monaco-ban még, de képekkel már szolgáltak, hogy az itthon maradtaknak se kelljen kizárólag a fantáziájukra hagyatkozni :)
Élménybeszámolókat az idei farsangon hallhatunk majd :)

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013. Február 20. - 17:47:48 »
Az első alapvetés, hogy siklóernyősként kötelező, túristaként erősen ajánlott a tél derekán Monaco, legalább egyszer az életben.
A második alapvetés, hogy minden ismerősöd utálni fog amikor megmutatod a képeket amiket odakint csináltál :)
Továbbá: Griff túrán jó az idő, és jó a társaság :) Én elutazás elött szándékosan nem néztem képeket és videókat a helyről, így semmi elvárásom nem volt, és még sosem voltam tengerparton sem, így aztán végképpen nem tudtam mi vár rám.
Az indulás a szokásos szervezgetéssel és rámolással telt, nekem a szokottnál kicsit nyugodtabban, mert már az elindulás elött két nappal nem voltam hajlandó sehol dolgozni, így nyugodtan és pihenten mentem a találkozóra, és ennek köszönhetően az utazás nem volt megterhelő. A dolgok akkor kezdtek már izgalmassá válni amikor még olasz területen megállva az itthoni fagyhoz képest 13-14 fokot mutattak a hőmérők az eligazító táblákon, és szaporodtak a pálmafák. A szállások elfoglalása nagyon flottul ment, Klári és Joe-ék a stressz részét átvállalták. Ezúton is köszönöm a hatalmas terasszal rendelkező tengerre néző szobát. A szobák szerintem jók voltak, és részemről a lakótársaimnál sem kívánhattam volna jobbat. Az egy hét teljes békében, barátságban telt, minden reggel kipihenten ébredtem, Klári pedig ellátott friss kávéval a teraszon. A reggelekhez annyit, hogy szokatlanul sötét volt ébredéskor, mert ugyanabban az időzónában voltunk, de vagy 1000 kilométerrel nyugatabbra. Az esték közepesen csendes beszélgetéssel, sztorigatással teltek, aztán amikor Thomas a díler bedobott egy nagy karton csokit, sütit, miegymást, akkor nagyon keményen szétcsaptuk magunkat, a vércukorszintmérők kiakadtak volna mindenkinél :) Joe nálam ezentúl a sütiszörny nevet viseli a keresztségben :) Szóval jó hangulatban teltek a napok amikor a szálláson voltunk. Szerencsére az idő kegyes volt hozzánk, az egy hétből 4 nap repülhető volt a többi nap meg bőven volt látnivaló és program a környéken. "Bíbor folyók" zsákfalu véletlenűl, háborús nagy erőd, luxus Montecarlo, leszállós kisbűfé, nagy séta a félsziget körül, helyi vár 800 lépcsővel megközelítve, irreálisan apró utcácskák... A repülhető napok pedig mind aktívak voltak, egy lecsúszásnál mindig többet lehett kihozni a repülésből. A környék nagyszerű, bármennyit is lettünk volna kint nem unatkoztunk volna. A szabadidő eltöltése tényleg nagyon kötetlen volt, mindenki talált kedvére való társaságot, a programok többsége közfelkiáltással dölt el, és szomorkodni senkit sem láttam, én pedig végig nagyon jól éreztem magam. A portán volt egy papír a TOP10 látnivalóról, amit a jövőbeni látogatóknak szívből ajánlok, mert telitalálat mind. Az egész túra alatt azt éreztem, hogy mindig a jó időben a jó helyen vagyok, ezalól a kivétel amikor hazafele a Szlovák autópályán hajnali 3kor, hóban, 30as tempóban követtem két hókotrót. Na az vacak érzés volt. A repülésről is essen szó. A starthely óriási, és gyönyörű, de én kicsit szédültem rajta, nem vagyok az ilyen jóhoz szokva, de azért nem bánnám, ha mindig innen kéne repülnöm. Óriási, sima szönyeg az egész. Azért itt is van kissebb starthely is. Egy rögtön a nagy mellett, amit az oldalas szél miatt ki is próbálhattunk, és egy a "le petit" a felszállítós út egyik kanyarja mellett. Ez is egész kényelmes, gondozott, talán kicsit nagyobb ügyességet kíván erős szélben, és a leszálló is távolabb van innen, de annyira jó idő volt, hogy ez nem okozott gondot, viszont bármelyik starthelyről is legyen szó a kilátás pazar, hegy-tenger-Montecarlo :)  A szervezőbrigád végig nagy gondot fordított a biztonságra, esti eligazítások és folyamatosan kontrollálták, ki hol van, és mindig volt segítség a leszállóban, ami méretét tekintve bőven nagy, inkább a behelyezkedés ami szokatlan az itthoni leszállókhoz képest, mert egyik oldalon a tenger, másik oldalon, meg egy magas töltés házakkal és vonatsinnel. Plusz pici para a tenger amit ernyővel jobb elkerülni. Aprópó tenger. Pár bátor fiatalember még meg is mártózott benne, a hőfok miliméterekben volt mérhető. Én combközépig vállaltam, de kifele jövet már nem éreztem, hogy nyomják-e a kavicsok a talpamat vagy sem. A tengerparton a napsütésben, egyébként egy vékony polóban lehetett lenni, mindenki egy kis szint is magára szedett így február elején. Szóval a repülések. Míg itthon ilyenkor megfagyós lejtőzgetés a siklóernyős élete ha kimerészkedik, odakint szinte minden repülésnél a nívó felett repültünk, és tavaszias, termikes, aktív idő volt. Gyakran 2-3 as termikek, de volt nap, hogy stabil 6os emelésben emelkedtem. Jó érzés, hogy az itthoni tavaszig nem 3-4 hónap aktív idős repülés marad ki. A látvány a levegőből, kicsit kitekerve még szebb. Az óriási starthely plusz 700 körül már alig látszik, a tenger gyönyörű kék, a parton cserépszínű települések végig, egymásba érve, a kikötőkbe rengeteg hajó, hátul a távolabbi hegyek tetején pedig végig, mindenfelé hó. Amikor pedig nem annyira kellett figyelni az ernyő irányításra, akkor szabadprogramokat csináltam magamnak a levegőben. Brigóhoz hasonlóan beleskelődtem a szikla szélére épült Vista hotel ablakain, elmentem a félsziget fölé, és megnéztem az elkerített részek luxusingatlanjait amit előző nap a tengerparti sétán láttam kívülről, megnéztem fentről a helyi várat, és gyakoroltam pár manőver be illetve kivezetését ami nem megy még olyan ügyesen. A körülmények néha meg is kívánták a süllyesztő manővereket, de igazán nagy gondba soha sem kerültünk. Nagyon jó gyakorlás volt, a vége felé, pedig már normálisan sikerült behelyezkednem, és leszállnom, mert az első pár alkalom, az elég esetlegesre sikerült, habár azokban is volt bőven tartalék, de nem ütötte meg az elvárható szintet. Mindig van mit fejlődni. Kicsit mégjobban összeszoktam az ernyőmmel és már nagyon várom az itthoni jó időt, hogy jó nagyokat repüljünk. Nagyon jó repülgetős, pihenős, kikapcsolódós tavaszolás volt, egy gyönyörű helyen, kellemes társaságban. Köszönöm!

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. Február 20. - 18:45:32 »
*Szlovén

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #4 Dátum: 2013. Február 25. - 00:23:47 »
egy kis video, 3 percben a túráról ...

https://vimeo.com/60367265

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2014. Február 10. - 19:04:41 »
Monaco... gondolatok :)

( 2013, részletek a túráról )

Nagyon kegyes volt hozzánk Monaco, négy repüléses, kettő és fél kirándulós-pihenős ( az erős szél miatt ) napot adott..
A hely mikroklíma miatti csodálatos faunája ámulatba ejtő! Az aloe verától a narancsfákon át a fenyőfákig itt mindenféle növény fellelhető!!
Imádok Franciaországban lenni, repülni!  Szeretem​,​ hogy az utcán mellettünk elhaladó idegen emberek ránk köszönnek...
Ahogyan azt is​,​ hogy a vendéglátóink és a boltban dolgozók őszinte örömmel...mondják Bonjour... és mindenfélét beszélnek nekünk a nyelvükön..aztán rájönnek​,​ hogy nem érted és angolul próbálkoznak...nagyon kellemes, mosolygós, ráérős az élet...nem baj ha, három kávé 15 percig készül​, ​mert nagyon finom... :)
Szeretnék összefüggően írni​,​ de nem fogok tudni​,​ mert​ ​rengeteg élményben volt részünk...ezért csak írok ami eszembe jut,​ ​több részben..
Kezdhetem bárhol​,​ akár az utolsó repüléssel is..hiszen én vagyok az író :)
Reggel már nagyon korán felkeltünk, aminek az volt az előzménye​,​ hogy előző éjjel, először az egy hét alatt normális időben feküdtünk le..köszönhető a bulistoppnak :)
A teraszról néztem a felkelő napot.. a fénye már előbukkant a félsziget és tenger felett és pirosra festett egy felette szunnyadó távoli felhőt.. közben az öbölben, a még sötét színű tengeren közel a parthoz kirajzolódott egy három árbócos még​ ​sötétebb sziluettje... hát pazar vagy nyálas vagy hihetetlen pillanatok voltak ...mindenesetre​, ​én ott voltam ezen a varázslatos helyen..
9.45 kor már a buszban ültünk , mentünk a starthely felé :)

Előző nap is lehetett repülni egy nagyot, akár kettőt is.. Le Joe tandemben nyomta... :) Zsuzsival...startnál nem maradt el az örömsikoly :D természetesen spirálnál is nőiesen üvöltött, nagyon élvezte...hála nem volt megszeppenve :)  a szerencsések és az ügyesek több órán át tekergésztek a fantasztikus panoráma felett!
Mi a strandon néztük hogyan festik meg az eget, amíg egy szürke felhő be nem tolódott északról...
Én  a második felszállítással indultam...mert, a jó szívünk senkit nem akart a leszállóban hagyni :)
persze, még megvártuk amíg L'Otto kilejtőzi magát :) aztán, La Clare végre leszáll :)  és "rózsáikkal" rohantak a buszhoz ...fogyott az időnk :) a felhő meg csak nyomult befelé!
A kis starthelyen ( le petit takeoff ) kiugrott Dani le Magus és a Kadlec Tomi...nagyon jó megérzésük volt :) simán el tudtak startolni és repültek még egy jót :)
Mi pedig, rohantunk felfelé... eléggé beerősödött a szél, aki el tudott még startolni nagyon jót repült és szerencsésen leszállt!
Szerencsére még időben​,​ mert​ ​utána jött a hó hullás...aztán a hóvihar, tudod amikor " vízszintesen repülnek a havak" :D
Az égbolton észak felé végeláthatatlan sötét hófelhő...hát, ilyen izgalmas tud ott  lenni az időjárás...

Ezért is volt nagyszerű​,​ hogy már a buszban zötykölődtünk felfelé​ és​ a szél csendes, süt a nap és kék az ég :)
A szél tökéletes volt, kifordulóssal lehetett startolni....kerestem a kesztyűm..kettőt akartam felvenni​,​ de valahová elkeveredett a másik pár...na, mindegy...
Természetesen tartott az idő...amúgy, amikor lehetett repülni végig tartott...ez egy ilyen hely :) ... startoltam és egyből egy emelés...kafa.....ÁÁÁÁ... nem kellett volna még húznom azon a hülye hevederen vagy nem kellett volna a héten annyi rákot és kagylós tésztát ennem​, ​mert nem tudtam beülni :D...ó ez de, rossz...már megint valami fura pózban vagyok :) minden máshol van és nem érzem az ernyőt, de még itt akarok maradni​, mert emel​,​ de ez veszélyes​,​ mert nem vagyok olyan magasan a hegy felett...nem nagyon tudtam volna mit kezdeni egy frontal​, ​furán ki voltam csúszva a beülőből :)...na jó​,​ baromira fogtam az ernyőt...amíg kiértem a simába ...huhh...belerángattam magam a beülőmbe​,​ de már csak 445 méteren voltam..
hú, de jó leülni :) girheltem...vaóóó...megvagy....a Vista feletti domb , rohadtul szépen visszarántott 960 méterre aztán 1050 re, északra zöldellő hegygerincek fogadtak, elterült alattam a csodálatos Monaco.... a cote d'azur egy része....és a horizonton tiszta éles vonallal befejeződött a tenger...ott volt a világ vége :D
Visszamentem a starthely fölé...tekeregtem, viszont a fejecském elfáradt a megpróbáltatások miatt és gondoltam kicsit körbenézek így ott hagytam azt a csodálatos 5-6 m/s emelést és átcsúsztam a félsziget fölé a gerinc mi felénk álló oldalán még felküzdöttem magam hogy, biztonságos magasságból a gerinc fölé menjek.. pont,.ott csúszott át az emelés , a széllel együtt dőlt...szóval ott is volt pár izgi pillanatom... ​milyen fantasztikus a látvány...Le Joe a rádióban csupa szépet mondott nekünk​, ​hogy milyen ügyesek vagyunk és milyen büszke ránk...olyan jó volt hallgatni :) és közben nézgelődni, szinte mindenki a levegőben volt...viszont az ujjaim lefagytak...
Vissza siklottam a Vista felé...kicsit fölé és tekergettem....pont belekezdtem egy körbe, a tengernek háttal... ott volt egy izgi rész...
- fent azért kicsit fújt a szél a tenger felől és úgy el nyalta a termik közepét hogy a Vista feletti sziklás dombot követve dőlt..( utólag már könnyű​ )
Az ernyőm szereti nekem ezt jelezni és menne amerre a termik van tulajdonképpen belekapaszkodott és kicsit elém lőtt...fogtam... vitt volna a domb felé​,​ de közben felfelé is tépett....a varió visított....Szóval, nagyon gyorsan szűkítenem kellett...ahogyan visszalendültem az ernyő alá..... az érzés, olyan volt mintha beletudtam volna rúgni a csúcsba..persze​, ​biztos nem :)  a visszafordulóban már a dombocska felett voltam....  nem semmi,  nem is nagyon mertem volna, nem tekerni. Most, csak a külső fékkel tágítottam és szűkítettem...azzal játszottam,​ ​hogy megint kitekertem​, de​ ez már nem esett jól 900 felett már nagyon nem éreztem az ujjaimat...ez a termik meg nem volt gyenge​,​ szép nagy kiterjedésű ​és a középen nagyon rántott...és akkor döntés előtt álltam...lefagytam...elfáradtam....viszont kitekertem... most még lehetne repülni vagy másfél órát ezzel a termikkel​, ​..de közben...meg lehet​,​ hogy inkább le kellene  szállni​, ​mert éreztem​,​ hogy​ ​most már nagyobb a reakció időm mint, amit az idő és az ernyőm diktál..​.​ csúszkáltam így morfondírozva a hegy felett...és rájöttem​,​ hogy Most Döntés Nélkül Repülök....NA ! Irány a Leszállóóóóóóóó :D !
 A Vista előtt veszítgettem el a magasságomat ..a játék célja: biztonságosan, minél közelebb menni a szállodához,​ ​be nézni az ablakokon...:))) Nagyon jó repülés volt...Köszönöm Monaco...Köszönöm Joenak​,​ hogy tanít repülni és ott várt rám a leszállóban...köszönöm mindenkinek aki ott volt...
folyt.köv.

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2014. Február 10. - 22:56:08 »

A 2014-es februári Monaco túra...

Repülés majdnem mindenáron... :)
A helyiek emlékezete szerint az elmúlt 30 évben nem volt ilyen esős időszak Monacoban...de mi repülni jöttünk :)
Szombaton kicsit csepegős időre érkeztünk ki dél körül...Joe megtartotta a szokásos megbeszélést a leszállóban, bepakoltunk a szobába és gondoltuk felmegyünk a hegyre, megnézni a starthelyet. Kicsit csöpögött az eső, de a szél irány és erőssége megfelelő volt..és cucc nélkül nem megyünk starthelyet nézni, ugyebár :) Kicsit elállt az eső, a fiúk gyorsan kipakoltak és le is repültek: Mikiki, Babucs Peti, Márc és Zseb...:) Joe, startolt elsőnek..berepülte Pepó ernyőjével az eget és segítette a parton a leszállásokat. Mi levittük a buszt.. holnap is lesz nap... Szombat- pipa.  :)
 Este Joe elméletet tartott, laptopról prezivel... Vasárnapra esős rossz időt mondtak....mi, azért még lecsúsztunk :)
 Joe még tandemezett is.. aztán tök rossz lett és elmentünk Monacózni..ami még mindig gyönyörű, megnéztük az őrség váltást, sétáltunk a palota kertjébe és a többi :) Vasárnap- pipa.  :D
Hétfő, szintén nem ígért sokat az előrejelzés.. reggel még lereppentünk, de a másodikra beromlott és mivel nem tudtuk fog-e erősödni a szél a leszállóban, inkább lemondtuk és elmentünk vásárolni :) kicsit szárítani kellett az ernyőket, de mi addig folytattuk az elméletezést...nagyon átfogó anyagot kaptunk...rep elmélettel, meteorológiával, az elsőbbségek és az etikett sem maradt ki, de már a keddet tervezgettük... Hétfő- pipa.. :)
Mivel a leglehetetlenebbet erre a napra írta a meteo, átmentünk Olaszországba megkerestük a koordináták alapján Monterossoban a leszállót és a starthelyet és egy csodálatos napot repültünk...majdnem mindenki négyszer reppent...
ezzel is megünnepelve a Mikiki 50. szülinapját, egy finom pizzával zártuk a napot és nagyon elfáradtunk. Kedd- pipa.. ;D
 A szerda mindenhol rossz volt ezért végre pihentünk egy nagyot 11-ig aludtunk, pókereztünk és este kifosztottuk a monacói kaszinót :) Csütörtökön egész nap repültünk..A srácok Joeval együtt tekergésztek az égen :) egyéni rekordokat döntögetve, önálló leszállásokkal ( Joe tekerés közben, rádión segített azért kicsit :) és egész nap osztogatta a csillagos 5-ösöket..) az utolsó startkor már elkezdett beerősödni a szél, de mindenki megoldotta a startot és a leszállást is... este átbeszélés sör- bor mellett :) videó nézés az egyre szebb startokról és az előfordult hibákról is.. Csütörtök- pipa.. :D
Pénteken egész nap szemerkélt az eső. Elmentünk Nicebe, Marcot kivittük a reptérre, ahol van Kiss & Fly :) parkoló is, ezek a franciák mindenre gondolnak..
 5 percig ingyenes a parkolás. Pont elég a kipakolásra és egy puszira, :) aztán kavicsot szedtünk a tengerparton, várost néztünk a buszból. :) Meglátogattuk Ezében a parfüm gyárat, a srácok bevásároltak :) Sajnos, utána egész este a pénztárcámat kerestem, ezért kimaradtam a progikból :( nem tudtunk felmenni Joeval andalogni a várba és a srácoknál a sör is nélkülünk fogyott el :D De, Zseb biztosított róla, hogy egy csepp sem maradt :) Reggel aztán gyors és alapos összepakolás, aztán irány a hegy...szombat reggelre még nem írt annyira rosszat, mint amilyen lett. A starthelyen nagyon erős folyamatos É-Ny, NY-i szél fogadott és utána a nyakunkba szakadt az ég is :( le is fényképeztük a kis táblát, amire ki volt írva " a repülés bezárt "
Gratulálok mindenkinek, minden Griffes megdöntötte valamely rekordját... újra formába jött és fejlesztette magát ez alatt a pár nap alatt ...Örülök, hogy mi nem adtuk fel!!! Végül is a héten 5 napban volt repülés, sok tanulással, 9-14 C' közötti hőmérséklettel, új starthely felfedezésével, együtt repüléssel, saját rekord állítással, francia bagettel és olasz kemencében sült pizzával..narancs és citrom fákkal, tengerre nyíló kilátással ... szerintem MONACO- pipa :D
Reméljük a szülinaposnak is emlékezetes maradt :) Azért nem írtam részletesebben, hogy a fiúk is szóhoz jussanak :)
Jó volt veletek! :D