Szerző Téma: Bassano  (Megtekintve 5551 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Bassano
« Dátum: 2012. Szeptember 24. - 01:26:03 »
Hamarosan megnézzük a bassano del grappa hegyeit ... Remélhetőleg kellemes őszi időnk lesz, amiben még jól lehet termikelni azon a környéken ... a leszálló közelében fogunk megszállni ... talán még van egy két helyünk ...

Nem elérhető Robo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
Re:Bassano
« Válasz #1 Dátum: 2012. Október 25. - 20:53:35 »
Bassano (ami igazabol Borso del Grappa) azonnal felkerult a kedvenc repulo helyeim koze. Gyonyoru kornyezet, szuper starthely (bar egyesek minosithetetlenul csuszosnak iteltek). :)

Az elso napon sikerult egy kicsit befelhozni. Joe termeszetesen aggodalmat fejezte ki a radioban emiatt, bar en termeszetesen jol lattam a felhoben korulottem repkedoket. ;) Nagyon elveztem. Az ido persze eleg dobalos, turbulens volt, amit az ernyo remekul, viszont a gyomrom egyre rosszabbul viselt. Igy minden eltokeltsegem ellenere, ido elott le kellett szallnom...

Volt egy kis hazi XC verseny is, amin a navigalast jol elrontottam (meg ismerkedni kell a GPS-szel). Ennek ellenere nagy elmeny volt, rakenyszeritett, hogy otthagyjam az ismeros hegyet, atmenjek a szomszedosakra; uj, meg ismeretlen termikeket keressek. Igy tudtam egyutt tekerni egy madarral (ezuton is koszonet neki, hogy megmutatta a termiket); eltavolodni a biztonsagos lejtozestol kockaztatva a lerohadast (az inverzio nagyon alacsonyan volt).

Az utolso napon egy masik, a "nagy" starthelyrol indultunk. Csak egy reggeli lecsuszasnak indult, de a varakozasokkal ellentetben mar akkor is megtartott az ido (bar eleinte csak nagy girhelesek aran), igy ebbol lett a leghosszabb repulesem. Tanulsag: minden repulesre ugy kell keszlni, hogy az lesz az addigi leghosszabb. Az eros szelben szinte alig haladtunk a lejto mellett, de amikor hatszelbe fordultunk, akkor nagyon vadaszgepes erzes volt, ahogy Bulcsu megjegyezte. A repules vegen Bulcsuval kotelekben szalltunk le. Nagyszeru volt, Bulcsu nagyon jol idozitett, igy utanam 10 meterrel ert foldet. :)

Es vegul, de nem utolso sorban: A tarsasag a Griffnel megszokott kivalo emberekbol allt, jokat lejtoztunk es tekertunk egyutt, es meg jobbakat dumaltunk es poenkodtunk a foldon. Misi minden este hangulatat feldobta az o sajat stilusaval. ;) Szivesen atelnem ugyanezt ugyanigy meg nehanyszor.

Koszonjuk Joenak a szervezest es a tura lebonyolitasat. Felejthetetlen elmeny vlt (nem szamitva az idoskori dementiat ;) ). Es a tura felejthetetlen mondasa Misitol szarmazik az egyik reggelinel: "Mi itt kavezunk, a legter meg ures!?"

Nem elérhető Misi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Bassano
« Válasz #2 Dátum: 2012. Október 28. - 09:48:20 »
No igen... Bassano
Amikor Annecybe erkeztunk es mindenki a hegye meredt es nezte az 1000 sikloernyost, nekem inkabb a torkomban dobogott a szivem. Akkor meg nem startoltam igazi hegyen. Bassanoba erkezve ez mar nem volt igy. Megis mikor elindultunk a cedrusokkal (vagy elbaszottul nagy tuja, de inkabb cedrus) ovezett szerpentinen kezdett osszeszorulni a gyomrom. Azert Regos Peti megnyugtatott, hogy ezzel O is igy van meg mindig minden start elott. Pedig O mar nagy, B vizsgas. Aztan felertunk a "kis" starthelyre. Itt a kis alatt rohad magas ertendo ez csak valami forditasi hibabol adodoan "kis". Kellemesen meredek, mufuves es viccesen csuszos. Ami engem aggasztott, hogy kb abban a magassagban ahol elemelkednek mar a fak tetejenek szintjen jarunk. Ellenben ez egy magikus hely. Amint elsatrolsz gyonyoruen kiemel, a fak mar eszedbe se jutnak. Az ido tokeletes volt. Epp annyira dobalos amennyit szoknom kellett. Tekerni is sikerult ugyan nivo fele nem kerultem. Es ez minden nap igy ment! Es csak egyre jobb lett. Aztan jottek az estek es nehany Gerapppa. Alkoholos befolyasoltsag alatt a magaviseletem kettes ala. Errol nem is beszelnek. Minden esetre jol ereztuk magunkat. Remelem Dzsuzeppet se bantottam meg, aki Stefano. Azok utan a kajak utan nem nagyos esik jol az itthoni koszt.
Repules grappa kaja szunya -> ezeket ismetelgettuk! Az utolso napon pedig felmentunk a NAGY starthelyre. Na itt elso kezbol igyekeztem tapasztalatokat szerezni az oldalszeles start utani turbos dobalasrol! Nagyon kiraly. Szerintem ez utan a hullamvasuton elaludnek. Orulok hogy Anyu nem latta, még en is feltettem az eletem. A tulelok jutalma viszont... Azt nem nagyon tudom elmeselni... Pazar! Olyan 1200 meteren lehettunk?! A levego sima mint a tej. Es olyan messzire ellattam hogyha a Fold gombolyu lenne akkor lattam volna magamat hatulrol!
Na hat ilyen volt Bassano! Kulon koszonet Robonak a zenert! Mindenkinek a rengeteg segitsegert! Meg Attinak is hogy hagyta magat leszoritani a hegyrol!