Szerző Téma: Távrepüléseink :)  (Megtekintve 2994 alkalommal)

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
Távrepüléseink :)
« Dátum: 2012. Szeptember 21. - 01:22:32 »
Első távom:
Leérve Kalocsára láttuk, hogy jó helyen vagyunk ,gyönyörű felhőutak sorakoztak a nagy kék égen! A szél kicsit erősnek tűnt, ezért inkább tandemban indultunk el a kedvesemmel, Joeval! Elsőként Bulcsú indult :) nem túl magasan,de ügyesen el is tolta! A következő Gaber volt, ő már reggel megmutatta nekünk, hova fog leszállni, a házától pár méterre van egy  füves placc :) ...ő is szépen eltolta! Mi is startoltunk és elég gírhelősen, de elindultunk a Duna felé, sajnos nagyon nem adta, olyan süllyedéseket kaptunk, hogy 10 km múlva le kellett szállnunk... még soha nem mentünk, ilyen picuri távot :D ...mivel még csak 3 óra volt és felettünk elszállt az Egri Peti, gyorsan a Pityke segítségével visszamentünk egy újabb húzásra, de csak vidámpark volt :) mentünk egy kört és leszálltunk :)
Még mindig árnyékban volt a starthely, Joe tanácsára elkezdtem kipakolni, hogy egy picit repüljek..fél óra múlva már sokkal jobban nézett ki az ég. Pityke felhúzott és már akkor éreztem,hogy van egy kis gondom..annyira el lett állítva a beülőm,hogy teljesen feküdtem benne és még a kocsit sem láttam, ráadásul beindult az idő és folyamatosan fognom kellett az ernyőt, visított a varióm....aztán a Pityke :) ,hogy oldjak már le, de nem értem el a kioldót..közben nagyon kellett figyelnem, hogy ne forduljon el az ernyő amíg én a kioldással bajlódok... elég para volt, végre sikerült, pont egy termik közepén és fél percem volt, hogy a fékekkel a kezemben legalább a vállhevederek hosszát csökkentsem, de így is csak hasizmozva tudtam ülni és testkormányozni a termikben! Már a reptér felett elfáradtam :) Gondoltam, mindjárt leszállok,de akkor már 1100 méteren tekertem egy kukorica csuhéval. Szépen, könnyedén peregve körbe táncolt, közben  álmosan sütött a nap, csodálatos volt  minden ... egy kis időre el is felejtkeztem a kényelmetlen vagy inkább lehetetlen pozitúrámról ... láttam eltávolodni a repteret, Joe a rádión keresztül öntötte belém a lelket, hogy jól csinálom és csak tekertem és tekertem ... néztem, 1300 m vagyok a Dunához való átkelésre, az egész jó! Megkerestem a hátszelem és gondoltam uzsgyi előre... kezdett egyre hidegebb lenni! Néztem a felettem lévő felhőt ahogy közeledtem, egyre jobban fújt a szél és elég erős volt az emelés! Nem nagyon mertem nem tekerni, mert az biztonságosabbnak gondoltam, mint bukdácsolni a fel és leáramló levegőn keresztül ... az ég olyan volt mintha egy nagy koszos rongy lenne felettem, körben mindenhol hideg volt és a rossz ülésem miatt nem volt tökéletes a testkormányzásom, legalábbis nem tudtam volna hirtelen változtatni rajta, a szél annyira fújt ,hogy amikor szembe kerültem vele vissza kellett tolni a fékeimet, nehogy tekerés közben elhúzzam, szóval nekem Mega Para Full felhő ... nem mertem rádiózni, de muszáj volt ... mondtam Joenak, hogy nagyon szarul néz ki innen északi irányba és körbe ... én inkább visszafordulok ... ő nyugtatott,hogy nem állt össze és jó helyen vagyok, akkor elkezdett dobálósabb lenni ... akár jó helyen vagyok, akár nem ez most nekem nagyon sok ... a kék eget akarom látni és visszafordultam. 1700m-ről a bika szélben fület akartam csukni, de az új beállításom miatt azt sem értem el elsőre, rejtett tartalék hasizmaimat megfeszítve, ami már amúgy is remegett a megerőltetéstől és a hátam is kezdett beszakadni :) a fájdalomtól, csak hogy jó legyen :) elkaptam a zsinórokat és lehúztam a fenébe ... akkor már csak 1 m/s emelt és parásan lifegtek a füleim a szélben, olyan hangja lett, hogy majd be tojtam, de csak húztam, húztam és vártam hogy meglássam az eget ... a felhő párája az ernyő felett-alatt hömpölygött, szerintem egy ideig nem nagyon haladtam előre, de még odáztam, hogy a gyorsítót is kinyomjam és az ernyőm még instabilabb legyen ... közben néztem a magasságom is és végül kisütött a nap :) gondoltam, inkább visszamegyek kicsit (vagy nagyon ,egészen a reptérig :) vissza a biztonságos és ismert táj felé), de Joe nem díjazta az ötletem ... azt mondta: Menjek innen el már végre :D, Menjek át a Dunán, toljam a távot és ne féljek ... és ő majd értem jön :) ...na, akkor újratervezés....végül is a magasságom még jó, még utol érhetem azt a felhőt ami alól, kis krumpli módjára kiküzdöttem magam ... elindultam a fini kis emelésben és újra áttekertem a Dunán, most volt időm nézelődni, örülni ... kitekertem 1200m-ig aztán már csak buborékokat fogtam, ezért hátszélbe fordultam és csúsztam a kis távomat ... élveztem ezt a finom siklást a széllel ... már 700m-nél elkezdtem a tervezést ... néztem a füstoszlopokat, jól körbe néztem, nincs -e vezeték  450m-nél eldöntöttem, melyik legyen a leszállóm ... az túl poros, ott kukorica van, az nagyon lejt ... meg ilyenek ... milyen erős a szél és merről fúj, de a gps is nagy segítség ebben :) Egy hatalmas területet néztem ki a 6-os út és az M6-os között, a szél irány az utakkal volt párhuzamos! A vicces az, hogy megszokjuk a tanuló idő alatt (a biztonság miatt!), hogy a leszálló közepét célozzuk be ... akkorát mosolyogtam magamon ... megbolondultam? fog a fene fél km-t gyalogolni az út széléig :D és szépen leszálltam az utat szegélyező  fasortól 10 méterre ... lábra érkeztem  :), még futottam az ernyővel a fejem felett picit ... visszafordultam, letettem ... Felhívtam a Kedvesem !!!:)
és még egy kicsit :) a fotelembe ülve, a rózsám mellet néztem a naplementét ... boldogan, békésen ....
Köszönöm mindenkinek a kedves, bátorító "csak így továbbokat" :D !!!!
1ó 5 perc és 26 km!!! :)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Távrepüléseink :)
« Válasz #1 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 23:33:27 »
:-)  Gratulálok Kedvesem ! Anno 99-ben az első távom (Nyikomról) 27 km volt ... emlékszem milyen jó érzés ez ... hamarosan jönnek a nagyobbak és még nagyobbak  :-)