Szerző Téma: Gerlitzen  (Megtekintve 2416 alkalommal)

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
Gerlitzen
« Dátum: 2012. Július 02. - 12:00:49 »
Sziasztok!

Hát nekem eddig messze ez volt a legjobb túrám! :-)
Eszméletlen gyönyörű hely Gerlitzen, siklóernyős paradicsom! Szép kemping a tóparton 100 méterre a strandtól, ahol úszás közben lehet nézni a sorban érkező akrósokat, akik fölötted pörögnek forognak!! Szuper a tó is, szép tiszta, és a hőmérséklete is pont jó volt.
Már a felvonóból is gyönyörű a látvány, hát még a hegytetőről!!! 1300 méter a szintkülönbség a tető és a leszálló között, kb 900 méterrel voltunk a tó fölött ha egyből kicsúsztunk.
Első nap féloldalt gyakoroltunk, nagy hintákat és front stallt. Második nap a reggeli program B-stall és spirál volt. Én föltaláltam egy új elemet, a "kígyót", amit háromszor is meghúztam! :) (képek hamarosan a facebookon). Ezt a B-stallból fejlesztettem ki. Szükséges hozzá egy Advance epsilon 5-ös ernyő (nem szereti a b-stallt, mert ahony húzod a b sort, úgy húzódik a c is) és az, hogy jóval lejjebb húzd a hevedereket minz szükséges. A spirál jól ment, húztam egy -18,6 m/s-osat. Ezt még nem sikerült szépen kivezetni, mert itt döbbentem rá, hogy ha visszatolom a féket nem történik semmi, át kell teljesen dőlni a külső oldalra, és ugyan ide ráfékezni egyet, hogy kijöjjön belőle. A másodikat (-16,7 m/s) már sikerült szépen kivezetni.
Este pedig tökéletes zárásként repültünk egy nagyot az esti gyogyiban, amikor is kipróbáltam a ROOK-ot!!! Hihetetlen jó ez az ernyő!!!Nagyon kezes, nagyon laposan fordul és alig lehet vele leszállni, úgy siklik :)) Joe, szeretnék egy ilyet szülinapomra!! :))))
Szerintem visszajáró vendég leszek Gerlitzenbe...

Köszönjük szépen Joe a túrát és a kinnti segítséget!!!! Köszi mindenkinek aki eljött, hiszen közösen élmény az élmény, és külön köszönet Petinek a goproért, szuper videók készültek vele!

Üdv

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Gerlitzen
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 09. - 01:08:11 »
Szóval Gerlitzen ...
nehéz lenne nem ráakasztani azt a már kialakuló Peti-jelmondatot, hogy " ez volt a legjobb túránk" :-)
nagyon jó időt fogtunk ki ismét, napi három kör repülés, elején - végén gyakorlás a közepén pedig termikelés ... aztán fürdés a kempingünk strandján a tóban - fejes, talpas, szaltó, hasas :-)
mindenki gyakorolt számára új manővereket, és volt akinek élete első tandem repülése éppen ide esett :-)
az esti borozás közbeni videó elemezgetés pedig segített a másnapi gyakorlatoknál ...
képek :  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.388149411244782.85288.152061741520218&type=1
videó Ádámtól :  http://www.youtube.com/watch?v=X8S287O7Wr0
tandemes videó : https://vimeo.com/45337075#at=0
az idén nyáron még meglátogatjuk ezt a helyet, gyakorlás céljából :-)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Gerlitzen
« Válasz #2 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 22:24:02 »
jövő hétvégén , ha az időjárás jól alakul ismét meglátogatjuk Gerlitzent egy két jó repülésért... rövid, csak szombat, vasárnapi kiugrás ... aki jönne jelezze :-)