Szerző Téma: Nyikom  (Megtekintve 3216 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Nyikom
« Dátum: 2012. Június 29. - 01:33:19 »
A mátrai "nagy klasszikus starthelyre nagyon készült a repülős társadalom amely hidegfront utáni bomba idővel kecsegtetett.
A buszok dugig, de szerencsére a felszállítás pörgött rendesen ...
A starthely valóban tele volt, mint egy versenyen. A szél néha beerősödött, de aggasztóbb volt a túl nagy mértékben felettünk úszó cirrus felhőzet, megnehezítve a valódi bomba idő kialakulását. rengetegen bekészülve várták az "idő indulását.
aztán természetesen Ádám (griff színeiben) ahogy azt kell, mindjárt az elején startolt és mutatta a tömegnek, hogy milyen "klassz az idő, gyorsan a hegy fölé kerekedett... be is indult a nép :)  (én pedig büszke voltam)
Én is elstartoltam a Rookkal, az almulások egészen kellemesek voltak... Szinte az elején kitekertem , de senki nem jött velem (felhő nem volt) ezért visszacsúsztam a hegy elé a tömegbe, ahol ment a küzdelem, hogy jó pozícióból lehessen elindulni a távra.
A többedik kitekerésre már egész tűrhető magasságba (1650m) és többen is az első bolyba keveredtünk, és el is indultunk ... 5 versenyernyő, 2 kettes ernyő és az új Rook  :) Ádám közben maradt a hegy előtt, nem talált induló pozíciót...
egész jól ment a Mátra átrepülése, majd Gyöngyösig még jól haladtunk, aztán a nagy kékségben már nem nagyon találtunk termiket pedig szét széledtünk, segítve egymást... a jó 4-5 m/s emelések mellett nagy (5) leáramlások is voltak ... sajnos még így kicsit korán indultunk, még nem voltak elég sűrűn termikek...szép lassan lerohadtunk, pár km-re egymástól ... 35-40 km-t repültünk... mire összepakoltam, megláttam a következő bolyt magasan haladva, aztán a következőt és még jó néhány ernyőt :) szóval rendesen bejavult az idő...
közben hallottam, hogy a starthelyen azért nem volt egyértelmű, sokan lerohadtak a leszállóba ennek ellenére ... De Gabi is repült, ki nem hagyta volna :) tekerés nélkül is emelkedett 3-400 métert :) de semmi gond nem volt ...
közben besétáltam a faluba ami után nem sokkal leszálltam, egy étteremben megebédeltem rendesen :) mire becsaptam a desszertet is addigra értem jött a Griff busz, Ádám vezetésével (köszönöm) ... közben megtanulták a gps-t kezelni :-)
még összeszedtünk pár pilótát hazafelé menet ... és 8-ra vissza is értünk Pestre...
Jó kis nap volt bár mozgott a levegő (egyesek szerint) :) bár cirruszos volt, bár néha túl erős befújások voltak, bár egy bombanap nem ilyen ... azért akik jó ütemben kapták el az időt száz körül tudtak repülni, küzdelmesen ...
legközelebb remélem még több Griffel repülhetünk együtt :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 29. - 01:38:43 írta szabojoe »

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
Re:Nyikom
« Válasz #1 Dátum: 2012. Június 29. - 08:32:01 »
Gratula!!!!
Köszönjük szépen a beszámolót! :) Nagyon sajnálom,  hogy nem lehettem ott, de remélem szombat este majd hasonló lelkes sorokat írogatok én is! :)
Gerlitzenbe jó utat Nektek, szép repüléseket ÉS VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!!!

Nem elérhető Bandi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Nyikom
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 01. - 10:29:34 »
Hát nekem ez a 40 km is elég jól hangzik :)) Soon, soon.... :D