Szerző Téma: Eged 2012 06 15-17  (Megtekintve 2650 alkalommal)

Nem elérhető Rácz Monika

• club
  • *
    • Profil megtekintése
Eged 2012 06 15-17
« Dátum: 2012. Június 18. - 12:30:57 »
Ismét egy sikeres hétvége!!!
Nem is tudom hol kezdjem:)
Talán ott, hogy a windguru istene kegyes volt hozzánk, így tervezgetések után kialakult a kép: megyünk Egerbe végre!!! Amíg a csapat másik fele Bohijnban nyomta a B-vizsgás anyagot:)
Lijak-i első /6!!/ magas startom után izgalommal vártam a hazai avatást:)
Péntek, rövid meló, jihááá, futás és pakolás ezerrel /áá, hazudok, a cuccaim már elő voltak készítve, ahogy jó ernyőshöz illik/ kocsiba vágtuk magunkat és irányzék!!!
A lefelé út szokás szerint a repülésről szólt /mi másról?/ elvégre ebben a sportban nem csak az izmoké a szerep, hanem sok mindent előre agyban kell eldönteni, és még így is vannak váratlan helyzetek, amiket akkor és ott kell korrigálni:)
A reptéren már ismerős arcok köszöntöttek, hiszem a liga miatt már csütörtöktől sokan voltak lenn a helyen, népes sátor tábor látványa színesítette a reptér szélét:)
Gyors sátorfelhúzás, és máris mentünk a starthelyre!!
Odafenn helyzetelemzés, na akkor honnan fúj, melyik starthely a megfelelő, teríts ki, készülj elő...és várj:)))))
Elég érdekes volt, mert kavargós szeleket kaptunk, láttunk pár próbálkozást, ritka volt ha valaki elsőre el tudott startolni.
Aztán befordult a szél az ÉNy-i starthelyre, na irány át, pakolni, készülni, és go!
Tamás nagy segítség volt, az ő rádiós irányításával sikerült egy 20 perces lejtőzést produkálnom, ami azért is volt élmény, mert eddig csak egyedül voltam a légtérben, most páran még keringtek körülöttem:)
Tamásnak is volt sok szép reppenése, jó volt látni, hogy mennyit fejlődött, most már bátran beállhat a menők közé:))))))
Másnap délelőtt és délután is elég nyugis volt az idő, hasonló eredménnyel zártam azt a napot is, megspékelve azzal, hogy napközben nézhettem a ligások startjait!!!!
Esténként is hatalmas hangulata volt a sátorozásnak, meg is állapítottuk, hogy hamisítatlan retro balatoni nyáresti hanghatásokban volt részünk:)))))
A vasárnapi ébresztőt hajnali 5-kor egy motoros trike-os intézte nekünk, meglehet azzal akarta viszonozni az éjszakai dáridózásunkat, hogy padlógázzal bőgette a motorját a sátrak felett 10 méterrel:)))))
Sebaj, frissek, üdék, /nem annyira/ kipihentek vagyunk, mit számít nekünk egy kis hangzavar?
Ki is használtam a lehetőséget, és repltem egy jót az egyikükkel, mit mondjak, hatalmas élmény, amikor meglódul alattad egy ekkora jószág, hatalmas kört tettünk a környéken, Keszy-Harmathéknak is beköszöntünk kb 2 méterről, gondolom örültek nekünk:)))))))
Ja és persze a birodalmi lépegetőnk vizsla képében is tett róla, hogy a dobhártyánk ingerelve maradjon:) Jó gazdi kikötötte reggel, és elment repkedni, LOL :)))
Vasárnap még egy lecsúszást szánt nekem az időjárás felelős, volt benne érdekes momentum is, amikor az erdő felett visszakanyarodtam, nem kicsit akart betolni a fák közé, de nem hagytam magam, aminek az volt az eredménye hogy a starthely magassága alatt értem vissza, és mire elkezdtem fordulózni, már át is csorogtam a szőlőültetvény széle felett...merész balkanyar után megemelt és kiértem, de szerintem a starthelyen többen lelki szemeikkel már láttak karón landolni:)))
Utána szépen kikanyarodtam a leszálló irányába, Ádi is rádión rásegített még a navigációmra amiért itt is nagy hálám:)))
A többiek is szépen lecsúszkáltak utánam, Balázzsal meg is vitattuk, hogy nem csak nekem remeg a lábam a start előtt, ami alapjáratom megnyugtató volt számomra:))))
Utána még tettünk egy kirándulást gyalogszerrel vissza a hegyre a kocsiért, ha még nem lett volna elég számomra a fogyózás a 2 és fél napban, hát dobtam rá még egy lapáttal, és persze így Tamásnak sem kellett egyedül caplatnia felfelé:))))
Hulla fáradtan de boldogan indultunk hazafelé, Sárhegynél még ott anyáztunk, mert este negyed 9-kor még láttunk 3 ernyőst a hegy felett, saját megnyugtatásunkra megállapítottuk hogy biztos motorosok, másképp hogy a frászban lógnának ennyit odafenn:))))
Szerintem a képek is vissza tudnak adni valamennyit abból ahogy éreztük magunkat!!!!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.320956814654407.73724.100002202747278&type=3
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 18. - 12:47:29 írta Rácz Monika »