Szerző Téma: Felszerelésekről  (Megtekintve 5629 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Felszerelésekről
« Dátum: 2012. Április 02. - 22:59:26 »
Jó időnk volt Lijakban, jó idő a tesztrepülésre ... nagyon könnyű, jól startoló kis ernyőt sikerült kipróbálni.
korszerű, belépőknél merevített, jó teljesítményű és biztonságos ernyőt készítettek a híres Valic testvérek ...
az ernyőt nagyon nehezen lehet negatívba ill. full stall-ba vinni, nagy fékútjai vannak, és olyan laposan tud "sarkon fordulni, hogy csak néztem ...
itt lehet megnézni ...
http://griffsc.hu/index.php/cikkekhirek-sikloernyo/143-triple-seven-paragliders

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Felszerelésekről
« Válasz #1 Dátum: 2012. Április 13. - 23:56:20 »

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Felszerelésekről - 777Rook
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 18. - 23:15:41 »
Robi írása az első próba repülése után :

777 Rook
Dátum: 04.18. - 21:15:43 »

Idézet

Ma volt az elso 1/2-es (avagy EN-B) ernyovel valo proba repulesem. Raadasul nem is akarmilyennel, hanem a most megjelent 777 Rook-kal. Az ernyo a gyenge szelben is konnyen feljott, konnyu volt vele a kifordulos start. Meglepo volt a levegoben, hogy a Rook milyen agilisen reagal a fekkel es testsullyal valo kormanyzasra. Nagyon dinamikusan, konnyen es erzesre szuken kanyarodott. Az ido eleg csendes volt, keves es gyenge termikkel, de azokat konnyu volt meglovagolni az ernyovel, igy sikerult 60 m-rel a nivo fole kerulni. A Rook - nevehez hiven (Bastya) :) - nagyon stabil volt termikbe be- es kilepeskor. Nem tudom, hogy eros idoben mennyire konnyu megulni, de a most tapasztaltak alapjan, az ernyot megfeleloen kezelve az sem lenne problema.

A haromsoros Rook, a most terjedo szokasoknak megfeleloen, keskeny hevederekkel (12 mm) keszult. A belepoel a cellak talalkozasanal muanyag rudakkal van merevitve. A hosszu uton jaro fekek eloszor csak keresztiranyban osszehuzzak, rancoljak a kilepoelet, es csak erosebb fekezes hatasara torik le azt.

(Irom ezt egy ev repulesi tapasztalattal, es nem fuzodik sem anyagi sem egyeb erdekem az ernyohoz.)

Nem elérhető Rácz Monika

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 19. - 15:58:08 »
Hali!
Valami ilyesmi beszámolóra számítottam, köszi Robi!
:)

Nem elérhető Robo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2012. Június 03. - 21:34:28 »
Lijakon volt szerencsem aktiv idoben repulni a Rookkal. Az egyik repulesen Joe ideadta a Rook demo ernyot, hogy repuljek azzal. Az ernyo nagyon konnyen startolt, es szepen repult. Az aktiv ido ellenere atomstabil volt, Arra szamitottam, hogy erosen mocorogni fog. De mindig stabilan folottem volt, nem akart elmenni semerre, es azt csinalta, amit akartam. Olyan kezes volt, mint a mostani EN A kategoiaju ernyom, de dinamikusabb. Jo valasztas annak, aki EN B-s ernyot akar venni.

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #5 Dátum: 2012. Június 12. - 13:54:11 »
Eladó lett a zöld Rook, 2012.márciusi, pár órát tesztelt 80-105 kg En-B,  a Valics testvérektől :-)
Belépő végig merevített, 3 zsinór soros, távrepülő ernyő - nagy teljesítmény és még nagyobb biztonság ...
Triple seven pakk:  belsőzsák, heveder, Extra nagy tárzsák, usb-user manual(4gb), poló ...
Robinak már pirosban lesz :-)  én pedig ha kijön a King abból hoznék egy bemutató darabot ....
Az ernyőval nagyon jók a tapasztalataink nekünk is és a külföldi pilótáknak is.
http://griffsc.hu/index.php/cikkekhirek-sikloernyo/148-triple-seven-news
A teljesítmények pedig magukért beszélnek ...
http://777gliders.com/content/megagalactic-xc-flying

Nem elérhető Robo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 21:57:39 »
Alabb van nehany megfigyelesem a Rookrol aktiv idoben. Az ernyo kivaloan repul, nagyon tetszett, hogy milyen stabil es megis egy jol kezelheto, agilis ernyo.
  - Egeszen kis szel is eleg a kifordulos starthoz is. Kozepen ulve mar kozepes szelben is elemelhet.
  - Szenzaciosan fordul, eleg csak szinte ragondolni es mar fordul is.
  - Megtalalja a termiket. Egyszer az ernyo nagyon jobbra akart menni, en meg gondoltam, had menjen, nezzuk meg mi lesz. Hat egy termik volt ott. En meg tudatosan nem erzekeltem, de az ernyo mar messzirol huzott bele. Igen kellemes tulajdonsag. Meg is alkottam ra a sikloernyos szakkifejezest: beszopodik a termikbe. :)
  - A kupola stabil, az aktiv idoben is csak egyszer volt egy kis feloldali csukas, ami magatol visszanyilt meg mielott az ernyo elfordult volna.
  - Az ernyo hinta iranyban nagyon stabil, hamar lecsillapitja a hintazast. Az esetleges inga iranyu mozgasat viszont aktiv repulessel erdemes kezelni.

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Felszerelésekről - 777 Rook
« Válasz #7 Dátum: 2012. Október 12. - 21:24:04 »
Újabb játékunk, most a Triple Seven-hez kapcsolódód kvíz.
Okt.26-ig tart ... nyerni is lehet, és megismerni a 777 Rookot :-)
itt található :  http://www.griffsc.hu/index.php/triplesevenkviz

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #8 Dátum: 2013. Március 14. - 10:29:26 »
mostanra a felszereléseket többségében átnéztük, akinek valamire szüksége lenne szóljon és beszerezzük ... illetve átnézzük...
a március eleji mentőernyős nap sok jó tanulsággal szolgált, ilyenre várjuk legközelebb azokat is akik most nem tudtak eljönni ...