Szerző Téma: Repülőorvosi  (Megtekintve 8098 alkalommal)

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
Repülőorvosi
« Dátum: 2012. Február 26. - 21:25:11 »
Sziasztok!

Gondolom mindenki tisztában van azzal, hogy egyes értelmezések szerint az orvosi nem kötelező, de a hatóságnak van egy álláspontja, miszerint márpedig igen, kell rendelkezni vele.

Az első vizsgálat ára 21.500 Ft, a későbbi felülvizsgálatok díja 8.600 Ft, egy délelőtt megvan a vizsgálat.

Febr. 24.-én jelentkeztem be és Márc. 8.-i időpontot kaptam, így ezt az kb. kéthetes várakozási időt mindenki kalkulálja bele amikor rászánja magát. 

Azt is leírom, hogy én miért szántam rá magam: lehet szembe menni a rendszerrel, és hangoztatni, hogy ez így vagy úgy nincs pontosan törvényben szabályozva, de szerintem nem ér annyit, hogy a leszállóba, vagy a starthelyen egy túlbuzgó rendőrrel kelljen alkudozni. Amúgy is néha furcsán állnak hozzánk, hogy mi csak úgy mindenfelé repkedünk :)

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy még most a szezon elején mindenki rendezze a papírjait, köztük az orvosit ha még nincs, és nyugodtan állhat a starthelyen vagy a leszállóba az ernyője mellett :) Láttunk már Kalocsán szétrebbenő siklóernyősöket a HATÓSÁG szó elhangzásakor :)

Orvosira bejelentkezni, és egyéb információk : http://reporvos.hu/

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Repülőorvosi
« Válasz #1 Dátum: 2012. Március 02. - 00:32:03 »
köszi a tájékoztatást ...
még annyit, hogy 40 év alatt  - 5évre ,  felette - 2évre érvényes a kiadott rep.orvosi papír.

Nem elérhető phootoch

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2012. Március 09. - 11:58:54 »
Sztem mindannyian tűkön ülünk, hogy mi volt tegnap. Hogy ment a vizsgálat? Mesélj el mindent...

Sziasztok!

Gondolom mindenki tisztában van azzal, hogy egyes értelmezések szerint az orvosi nem kötelező, de a hatóságnak van egy álláspontja, miszerint márpedig igen, kell rendelkezni vele.

Az első vizsgálat ára 21.500 Ft, a későbbi felülvizsgálatok díja 8.600 Ft, egy délelőtt megvan a vizsgálat.

Febr. 24.-én jelentkeztem be és Márc. 8.-i időpontot kaptam, így ezt az kb. kéthetes várakozási időt mindenki kalkulálja bele amikor rászánja magát. 

Azt is leírom, hogy én miért szántam rá magam: lehet szembe menni a rendszerrel, és hangoztatni, hogy ez így vagy úgy nincs pontosan törvényben szabályozva, de szerintem nem ér annyit, hogy a leszállóba, vagy a starthelyen egy túlbuzgó rendőrrel kelljen alkudozni. Amúgy is néha furcsán állnak hozzánk, hogy mi csak úgy mindenfelé repkedünk :)

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy még most a szezon elején mindenki rendezze a papírjait, köztük az orvosit ha még nincs, és nyugodtan állhat a starthelyen vagy a leszállóba az ernyője mellett :) Láttunk már Kalocsán szétrebbenő siklóernyősöket a HATÓSÁG szó elhangzásakor :)

Orvosira bejelentkezni, és egyéb információk : http://reporvos.hu/

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2012. Március 09. - 19:16:34 »
Sziasztok!

Tegnap megvolt az orvosi. A szokásos SZTK színvonalhoz képest, ez magánrendelő. Nagyon rendesek a dokik, és a nővérkék is. Tényleg úgy van ahogyan írják, beülsz egy könyvtárba és 20-25 percenként szólítanak vizsgálatokra. Nem küldözgetnek épületek és rendelők között minden helyben van. A doki tényleg emberségesek, nyoma sincs kapkodásnak, alaposan megvizsgálnak, felírnak mindent a lapodra. A teljesség igénye nélkül a vizsgálatok : vér ( csak ujjszúrás ) , vizelet ( adnak poharat, és kb. 2-3 órád van rá ) , ideg, szem, fül- orr- gége-, fog, EKG, belgyógyász. Reggel fél 8-ra mentem, és délbe végezetem. A 12900 Forintot ott helyben ki lehet fizetni, a hatóság 8700 Ft-ját csekken kell befizetni és elfaxolni vagy e-mailezni. 
Szóval aki csak a vizsgálatok miatt nem akar elmenni az ne tartsa vissza magát, sőt ajánlott, mert egyébként aligha vennél részt ilyen részletes kivizsgáláson.

Nem elérhető Robo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2012. Április 19. - 18:41:08 »
A reporvosi vizsgalatrol nehany tovabbi info, elnezest az esetleges ismetlesert.
- elozetes bejelentkezes kell (http://reporvos.hu/fo_kapcs.php, titkarsag)
- kb. 7:30-tol 12:30-ig tart
- legkorabbi szabad idopont majus 9-re van
- ehgyomorra kell menni, szemelyivel es TAJ kartyaval
- kontaktlencseseknek javasolt lencse nelkul menni
- helyben fizetendo 12900 vizsgalati dij, utana csekken meg a hatosagi dijat
- a vizsgalatkor szoban ismertetik az eredmenyt, amit megkuldenek a kedves hatosagnak, a hivatalos alkalmassagit a kedves hatosag adja majd ki nehany hettel kesobb, ot evre

Nem elérhető G. Viktor

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2012. Május 17. - 21:16:35 »
Sziasztok!

Én is voltam repülőorvosin, a tapasztalataim alapján csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Nagyon korrekt, kiszámítható ügyintézés mellett történt az egész vizsgálat. Az időpontot nekem is körülbelül két hétre adták, a megadott időben odamentem, a magyar egészségügyben megszokottól eltérően kedvesek, barátságosak voltak, a főorvos fogadott minket, az asszisztenseken és a nővéreken is érezhető volt, hogy ez szolgáltatás, amit próbálnak jó/elfogadható színvonalon nyújtani, ha már egyszer a jogszabály - legalábbis a jogalkotó szándéka szerint - előírja.

Név szerint szólítottak minden vizsgálathoz, mindig mondták, hogy mi lesz, mennyi idő, nem várattak feleslegesen, szóval jófejek voltak. Egy idős vitorlázórepülő bácsikával és két volt MALÉV pilótával beszélgettem az üresjáratok alatt, szóval még jó sztorikat is hallottam. Abszolút pozitív volt az egész, öt évig nincs vele gond, ugyanakkor megjegyzem, hogy én kizárólag a saját nyugalmam érdekében csináltam meg, és ilyen megfontolásból ajánlom mindenkinek.  :)

Viktor

Nem elérhető Rácz Monika

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2012. Május 20. - 08:46:58 »
Egyetértek, aki komolyan veszi ezt a sportot tegyen meg mindent annak érdekében hogy az összes papirja rendezve legyen, akkor nem érheti meglepetés.
Nem kell mindent egyszerre - bár az lenne az ideális  ::) - de azért lehet vele haladni:)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #7 Dátum: 2013. Március 14. - 10:18:38 »
Hamarosan kezdődik a szezon ... a klubtagjaink éves papírjai úgy látom rendezve vannak ... az orvosit aki még nem csinálta meg újabb esélye van, hiszen most még többen csinálhatnak ilyen vizsgálatot köztük Balázs apukája is ... 
mi most csináljuk a orvosi hosszabbítását ....