Szerző Téma: Tolmin  (Megtekintve 3879 alkalommal)

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
Tolmin
« Dátum: 2012. Július 19. - 23:15:17 »
Nem is ide indultunk, de miután Joe feldobta a lehetőséget, rögtön megszavaztuk, habár akkor még csak sejtettük, hogy JÓ LESZ :)
Fantasztikus hely, nem lehetett betelni a látvánnyal, és az idő is alkalmas volt nagy célok elérésére. Már odafelé a patak, a duzzasztók, az erdők és a színek.... meseország. A leszálló szép gondozott és nagy, a starthelyre az út több mint kalandos, ha jönnek szembe más autók is. Amit sajnos nem tudtunk, hogyha a starthelynél veszünk napijegyet akkor az a duplájába kerül. Viszont megéri a pénzét! Körbe van véve villanypásztorral, hogy a tehenek ne menjenek be és ne piszkítsák össze, csak gyönyörű, gondozott fű van mindenütt, pár fa alatt pad asztallal, és ami a legjobb mindez 1081 méter magasan. A kilátás eszméletlen, hegyek, völgyek, falvak, és a valószínűtlen színű patak. A starthely két irányba startolható, és sok ernyős elfér egymás mellett, így nem gond a tömeg sem. Szerda ellenére jó sokan voltunk, és a néha ügyetlenkedő külföldiek láthatták a mintaszerű startjainkat, de ők nem mifelénk tanultak. Nekünk egy ilyen minőségű starthely maga a paradicsom :) Az első repüléshez volt olyan kedves Joe, hogy odaadta az Rookot. Hááát, álom az az ernyő. Sosem próbáltam még ki még a földön sem, kupolázni nem volt hely, így rögtön a start volt az első alkalom, hogy kipróbálhassam. Ennél könnyebb még semmivel nem volt a start. Feljött, megállt, aztán ott volt, meg se rezzent. Néztem, hogy kell e valamit korrigálni, de semmi, csak ott lebegett, aztán várta, hogy mikor hiszem már el, aztán indulok neki. A start időpontját sajnos alaposan eltoltam. Nem néztem hogy kit tart, és hol, vagy nem, csak pattantak el az emberek, aztán mentem én is ész nélkül. Mondanom sem kell, szinte mind a leszállóban végeztük. Egyszerűen rossz volt az időzítés. Én nem is nagyon erőltettem repülés közben a dolgokat, láttam sehol nem tart nagyon, mindenki megy össze vissza, talán a starthely környékén lett volna keresnivalóm, de egy szép, új, kölcsönernyővel nem ficánkolok annyira. Próbáltam átcsúszni a szemben lévő hegyre, ami magasabban sikerült mint amit kinéztem, és mint ahogy az a párhuzamosan repülőknek sikerült, ami abszolút az ernyő javára írható, gyorsabb is voltam, meg láthatóan én alig merültem, de ott sem találtam semmit, sőt a gyártelep felett már -4-el merültem. A leszálló elég messze volt, és a kis lassulógépemhez szokva reflexszerűen ki is nyomtam a gyorsítót, de rájöttem, hogy ezzel az ernyővel ez felesleges, és még így is simán kiérek. Úgy is lett. Simán kiértem, és még pár forduló is kellett a magasságvesztéshez. A leszállás is könnyű volt. Nagyon stabil, gyors ernyő ez. Köszönöm Joe-nak a lehetőséget, és már előre látom, hogy Robi a ligakupán lenyom mindenkit a piroskájával, versenyen kívüliként is. Végül mind a hárman a leszállóban végeztük, de a legnagyobbat a jelenlevők közül a legkisebb fióka repülte. Aztán elég sokat várakoztunk a leszállóba, mert valamiért a senki nem akart felmenni, még a parataxi is inkább sziesztázott :( Végül a Joe-nak kellett visszaszállnia és értünk jönnie. (számomra még mindig elképesztő, hogy valaki egy ilyen szerkezetet úgy tud irányítani, hogy oda megy vele ahova akar, és nem csak sodorja a szél, meg ötletszerűen megy valahova mint ahogy azt én csinálom, de persze nekem is ennek elsajátítása a célom ) A második start előtt komoly befújások jöttek, és már a kékségemmel nyomtam, így észnél kellett lenni. Most jobban koncentráltam, figyeltem a jeleket, és meg is lett az eredménye. Tökéletes pillanatban startoltam, bele egy termikbe, csak jött a szokásos bibi, hogy alig haladok, és semmi kedvem a starthely mögé tekerni, mert ha ilyen erős marad a szél, akkor soha nem érek ki, így csak vánszorogtam előre, szerencsére végig a nívóban. Igazán csak akkor könnyebbültem meg amikor már kiértem a házak fölé. Ugyan még mindig nem haladtam, de magasságom volt bőven. Pár hét kihagyás után visszajöttek a régi ernyőn a régi jó érzések és sikerült ellazulni. a leszálló körül, már tekergettem a termikeket, több pár aprót is találtam, kicsit körbejártam a közvetlen környéket, nézelődtem és puhán landoltam. Ugyan nem repültem óriásiakat, de nem a helyen múlott, és első a listámon ahová visszamennék.

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:Tolmin
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 20. - 00:24:20 »
Tolmin komoly hely (az egyik legjobb alap-távrepülőhely) és aki táv-repülni akar tanulni, gyakorolni termikelni és lejtőzni felváltva az itt nagyon sokat tud fejlődni...  túrát is csinálunk még ide ...
most csak kis repülésre mentünk ki , gondoltam én is tudok végre  :-)
Mónika repült 40 percet, termikelt szépen 300métert , hallgatott a rádiójára :-))
A fiúk 2 kört mentek, első körben a megbeszélteket gyorsan elfelejtették a starthelyen, biztosan a látványtól :-))  sajnos ez visszaütött.. (persze plusz még, h egy ilyen napon ki gondolná, hogy a helyi felszállító buszok sztrájkolnak, ezért azt is meg kell tanulni, h ha valaki repülni megy lehetnek váratlan "szívások" amiket magának kell megoldania :))   (ez nem olyan mint egy túra biztonsága, szolgáltatása :-))
ezért aztán most sem mentem messzire kis 27km-es hurkot repültem csak, hogy visszaszálljak a buszért ...
Bomba idő volt, ha ilyet fogunk ki legközelebb sokat lehet majd tanulni ... a gyakorlottabbak pedig szép hurkot repülhetnek :-)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 20. - 01:12:19 írta szabojoe »

Nem elérhető Rácz Monika

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 20. - 18:59:11 »
TOLMIN tényleg komoly hely!!!
Még azt is sikerült elfeledtetnie velem, hogy a fiúk egész úton szivattak a paráztatós dumáikkal:))
Nem volt elég sokk nekem, hogy Brigóm nem jött velünk, így egyedüli nőneműként "élvezhettem" a helyzetet, ráadásul az ismert és imádott Lijak helyett Joe úgy frissen melegében fülig érő vigyorral kérdezte féléjfélkor: Gyerekek mi lenne ha Tolminba mennénk?
Hát ööö, mi lehetne? Mivel rajta kivül egyikünk sem volt még ott, hát sok ellenvetésünk nem akadt:)
Igy hát indultunk, a busz lakóautóként beüzemelve, mindenkinek jutott egy sor ahol elnyúlhatott, Joe pedig veterán kamionosokat megszégyenítő éberséggel túrta maga előtt a kilómétereket:)
Én azért még Brigóval váltottam pár lélekmelegitő sms-t, el lettem látva jótanácsokkal, aminek igazán örültem:)))
Kora reggel már Robi ernyőjére várakozva süttettük magunkat a szlovén napon, szürcsölgettük a reggeli capuccinoinkat, és csorgattuk a nyálunkat a tűzpiros, ropogós Rook láttán!!!
Petinek még belefért egy gyors üzenet Robi számára, csak hogy megnyugodjon, tutira kutyázni fogunk az ernyőjével, aztán már suhantunk is Tolmin felé, mesés tájakon, hatalmas hegyek között és hihetetlen türkizkék patakok /folyók??/ mentén.
A leszállóba érve a szokásos, "Gyerekek, ez itt a leszálló, ott fenn meg /HOL????Bazz, nemáá, ottfenn?/ a starthely, kis szakértés, és irány a csúcsra!!
Laza 30 perc, a zergék számára is kemény melót igénylő hegyi szerpentinen, hányingereseknek nagyon nem ajánlom a hátsó üléssort, nem részletezném, mi lenne a végkifejlet!!
A starthelynél a parkolóban kis meglepi fogadott minket, sorompó, előtte kocsiban ülő akárkibárki, táblán a felirat: Ticket Controll
Na bazz!! Értelmezzük csak!! Ha ez controll, akkor a napijegy vásárlása mégsem itt lett volna?
Bingo!!!! /Megintbazz!!!/ Fiúka akit kitettek a napra száradni sűrű tárogatások közepette kért elnézést, amiért itt fenn a dupláját kell fizetni a napijegynek, mintha lenn /De hol is?/ megvettük volna. SEBAJ!!! "Főúr, még egy fogpiszkálót!!!" alapon fizettünk és mentünk.
Hát mit is mondhatnék, elakadt a lélegzetem, de hát mit is csodálkozom, külföldön már csak ilyen "szar" starthelyekkel tudnak szolgálni, ahol még a ToiToi klotyónak is Donald rágó illata van:))))
Miután ezen is jót röhögtünk , kirámoltunk, és mivel a fiúk eldöntötték, hogy bedobnak engem a festék szerepébe, nem sok tiltakoznivalóm akadt:)
Robi fini kis Gin Bolerojával elsőre, kutyázás nélkül olyan startot nyomtam, hogy fejben gyorsan lejátszottam egy vállveregetést:)
1081 méter magasan indulni, egy stabil ernyőcskével, egyenletesen fújó szélben, mi lehet más álma egy elsőtermikelőnek?:))))
Joe a rádión "mesélt" nekem közben kb így:
"- Nagyon jó, Mónika, ahogy megbeszéltük, indulj el az antennák irányába, hopsz és ott mintha lett volna egy emelésed...." - és jééé, tényleg volt - na akkor itt kell megtekerned, hátha....- és tényleg, köröztem, emelkedtem, köröztem emelkedtem, jihááá, mintha termikelnék!!!!!!!
- Na és akkor most körülnézhetsz! - én meg az orrom alatt, füligvigyorban, miért, szerinted eddig csukott szemmel repültem?:))))
És ez így ment az első 10 percben, mikor is megvilágosodni látszott a szöszi fejem:
Lehet, ha nem izomból akarok a termikben maradni, akkor nem ártana mondjuk ha testtel is rádőlnék teljesen? Hát próbáljuk csak meg!!! Jééé, kocsmapult effekt működik!!!!!! És nem is olyan fárasztó, mint jobb karral izmozni:))))
Na innentől volt igazán élmény az élmény, mondhatom!
Főleg amikor Tamás is beledicsért a rádióba a legkisebb fiókának, rögtön a tetején ültem az ernyőt, akkorát hízott a májam:)))))
Később a leszállóhoz közelítve elsuhantam pár tehén feje felett, gondoltam éneklek már nekik is valamit, örüljenek, hogy történik velük is valami, a nyolcasozás közben persze jöttek kicsi pöffök, amik emelgettek, igy a Boci boci tarka szövege is kissé módosult, kb igy:
Boci boci tarka,
Se füle se....a kuuuva anyját...faaarka,
Oda megyünk lakni...upsz le kéne száálni!!!
Hát hogy a tehenek értékelték-e nem tudom, de én roppant jól szórakoztam magamon:)))
Joe a lelkemre kötötte, hogy ha földet értem, akkor a traktorosokról szóló rémhirek jussanak eszembe és nagyon gyorsan csomagoljam magam biztonságos helyre, de még arra volt időm, hogy Tomi és Peti landolásait megörökitsem.
Miután mindhárman összeraktuk a motyóinkat befetrengtünk egy almafa alá, és néztük ahogy Joe tovasuhan a hegygerincek mentén...Néha úgy látszott hogy le fog rohadni, de aztán valahogy mindig talált egy emelést valahol, amivel tovább tudott haladni, nem is értem én ezt:))))
Közben kiderült, hogy a helyi parataxisok úgy gondolták hétköznap napközben 3-4 emberért nem fognak járatot inditani a starthelyre, így Joe is visszafordult sok kilométerről, gondoltuk ajjajj, ha ő is lerohad, akkor mi mind lent leszünk, a buszunk meg fenn a starthelyen, és immár négyen várhatjuk majd a hülye felszállitókat:)))
Azt hiszem Joe-t szeretik a PG szellemei, mert végignézhettük ahogy visszaszáll a starthelyre:)))
A slusszpoén csak annyi volt, hogy mire ő visszaszállt, addigra Petit mégis fel tudta vinni valaki a kocsinkhoz, úgyhogy kb egyidőben értek oda mindketten:))))
Szóval ez a része jobban is elsülhetett volna, de én megtanultam, hogy annak kell örülni ami van, nem pedig azon keseregni ami nincs, és persze a nap hőseként én már könnyen beszéltem, hiszen én termikeltem 40 percet nem ők, pedig igazán megérdemelték volna !
A délutáni szélviszonyok nekem már nem annyira kedveztek, láttam pár érdekes startot, ezért meghagytam az ügyesebbeknek a lehetőséget, és büszkén mondhatom, Tomi és Peti startjai olyan vajsimák voltak, amilyet örömmel nézek végig akár ezerszer is :)
Tamás délelőtt a Rook-al csúszott egyet, délután már a Bright volt a feje felett, de még igy is nagyon szépet repült, ahogy Peti is, bár nem volt magasan, de nullázgatni elég sokáig tudott /szakértelem hijján kéretik nem kijavitani ha netán valamit rosszul irtam, a jószándék megvolt:P/
Szóval nap végére mindenki elégedett lehetett, bár ilyenkor a telhetetlenségi faktor is beindul, ezt tudjuk:)))
A GRIFFeknél mindig zajlik az élet, és a hirtelen jött ötletekből is nagy élmények születnek, és abban biztos vagyok, hogy TOLMIN nem most látott minket elsőzör, főleg nem utoljára!!!!!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.334538083296280.77130.100002202747278&type=3

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2012. Július 20. - 22:38:18 »
 :) Nagyszerű nap volt...sajnálom,hogy nem tudtam menni...mondjuk ,ha én is megyek Joe még ennyit sem repült volna..mert,értem izgul :) na,csak vicceltem...Mónika,gratulálok az első tekerésedhez..pont így gondoltam,hogy tekersz-tekersz,aztán eszedbe jut az elmélet ,hogy hogyan is kéne tekerni :) és szépen beépül az elmélet a gyakorlatba...
Hát,fiúk sokat gondoltam rátok...Tolmin...nagyszerű hely lehet,nagyon örülök,hogy megint egy új helyen repültetek :) Sőt,kétszer is :) "na,ez az abszolút pozitív hozzáállás...bárcsak ,minden helyzetben ilyen,tudnék maradni :)"
...Embergeralmban ,én is így jártam...repültem leszopódtam..fent maradt az autó és nem volt felszállítás, nem tudtam megoldani a visszajutásomat és nem volt olyan szerencsém ,hogy visszajöjjenek értem,mert csak repülni mentünk ki...Így hát,leültem és néztem ahogy a  többiek repülnek :) Aztán este hallgattam a beszámolókat :) ,miután felvitt egy osztrák srác az autóért,akinek egy-két sört ajándékoztunk a kedvességéért...megköszönte és mentegetőzött hogy majd este issza meg,mert vezetés közben nem szabad,majd a szerpentinen csavart egy cigit magának és beszívott...na,akkor kötöttem be magam...háhá....hát,ilyen ez a siklóernyős élet.... :D tele van izgalommal...és állandó "újratervezéssel" ...imádom :) nagyszerű emberek...csodálatos helyek és folyamatos tanulás, önmagunkról is...

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #4 Dátum: 2013. Március 14. - 10:48:41 »
Tolminba májusba távrepülő túrát szervezünk, még lehet jelentkezni ... Soca part, gyönyörű hely, magas hegyek, több órás repülések, nagy táv lehetőségek :-)  támogatva az ifjú távrepülő csapatot is, rutinos pilóták segítségével tartunk "edzést" ... a haladóink pedig megtehetik első lépéseiket a nagyobb távok felé ... :-) hajrá !