Szerző Téma: Bohinj - "B" és biztonságtechnikai tábor  (Megtekintve 5937 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Bohinj - "B" és biztonságtechnikai tábor
« Dátum: 2012. Február 16. - 00:20:46 »
Szlovéniában a bohinji tó feletti gyakorlásra, B vizsgára, biztonság technikai manőverek gyakorlására szervezett tábor 4-5nap, időjárástól függően...
majd 4 nap Tolminban termikrepülés, örömrepülés ...
választható részletekben v egyben ...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 16. - 00:32:15 írta szabojoe »

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Bohinj - "B" és biztonságtechnikai tábor
« Válasz #1 Dátum: 2012. Február 16. - 23:35:52 »
Gyönyörű hely ! Mikor lenne ez a túra?

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #2 Dátum: 2012. Február 17. - 00:44:05 »

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #3 Dátum: 2012. Június 12. - 13:59:40 »
Hamarosan indulunk gyakorolni, úgy néz ki jó idő lesz végig (el ne kiabáljam )
mindenki gondolja át milyen manővereket szeretne megtanulni, gyakorolni ...
mit szeretne elérni a pár nap alatt ...
jó leszállásokat :-)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #4 Dátum: 2012. Június 29. - 00:28:17 »
Ismét elmondhatom, h nagyon szuperul sikerült a túra :)  nagyon jó időnk volt végig, első nap már 4 órákat repültek ...
és a gyakorló körök alatt szinte mindenki eljutott azokhoz a manőverekhez, amit az elején kitűzött... végig lettek húzogatva, mindenkinek a szintjéhez... volt szinte minden gyakorlat az alapoktól a full-stallig, mentőernyő dobásig ... volt pár vízre szállás gyakorlás is,( pl: a beélénkülő szél miatt)
na és a társaság nagyon jó volt, a starthelyen izguló pilóták este kiengedték a gőzt :)
Peti videója :   http://www.youtube.com/watch?v=oJ7Y6vrvtBs&feature=youtu.be
Képek :   https://www.facebook.com/media/set/?set=a.382241891835534.84223.152061741520218&type=3
Bohinj most bizonyította, hogy tud nagyon jó lenni :-)
köszönöm a részvételt :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 29. - 00:33:08 írta szabojoe »

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #5 Dátum: 2013. Március 14. - 10:56:54 »
Bohinj tábor lesz idén is júniusban ... aki szintén azt gondolja, hogy biztonságosan víz felett gyakorolni a legjobb a manővereket, most jelentkezzen , mert korlátozott számban tudunk menni ...

Nem elérhető Misi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2013. Július 02. - 12:28:32 »
Aki már volt itt az tudja milyen. Aki még nem, ne hagyja ki. Ebben a táborban olyan tapasztalatokat lehet szerezni, amit esetleg máshol is lehet, de nem érdemes. Itt víz felett, irányítás mellett és csónakos biztosítással feszegetheted a határaid és oszlathatod a félelmedet. Persze ehhez a félelem oszlatáshoz így is kell némi bátorság és pár nagy levegõ.
Mikor megérkeztünk nem tudtam ki ez a csóka, aki a kendõvel a fején üldõgél, szívja a cigit, úgy néz ki mint akit most szalajtottak a valami fesztiválról és még mindig be van tépve. Nem idegeskedik, nem emeli fel a hangját, nem bosszankodik, totál békésen beszél mindenrõl és akkora nyugalmat áraszt mint egy karácsonyi képeslap. Õ Perec, a biztonságtechnika oktató.
És valóban... A totálisan elszúrt manõver után is ugyan azon a megnyugtató, barátságos hangon recsegi a rádióból. "Akkor ezt nézzük meg mégegyszer..." És pont ugyan így meséli -kaján mosollyal az arcán- hogy hogyan húzta az elsõ full stallját: "Kientem a tenger fölé. Ha 500 méterem marad akkor full, ha 600 negatív. 500 méterem volt". Hihetetlen fazon, olyan tapasztalattal ami keveseknek van.
A környezet pazar, de erre nem is fecsérelnék szót. Arra ott vannak a képek. A starthely jó, de nem megbocsátó. Elég meredekbe hajlik, érdemes már repülni mire odaérne az ember. De ezzel nem is nagyon volt gond.
Bemelegítéskén hintákat csináltunk. Aztán jöttek a csukások. A félodal ha jól sikerül tartogat meglepetéseket. Érdekes kipróbálni milyen amikor megindul az ernyõ, illetve csak a fele. hogy kell fogni, meg milyen az érzés. A front nem megrázó élmény, bár a Brigójé Annecyban sokkal csúnyábban nézett ki, mint itt a mesterségesen elõidézettek, de azért így is felkészít az élesre. Ezt követte esetemben a B-stall. Eleinte kicsit instabilan sikerült, elfordultam, mocorgós volt. 1-es számú hiba, a hevedert kintrõl fogjuk meg úgy húzzuk le. Nem belülrõl. Már csak azért is mert úgy könnyebb. Ellenben nem mindenkinek ajánlott ez a manõver. Komoly szellemi képességeket igényel. 16 féle képpan ragadhatunk meg két hevedert (már ha van belõle 4-4 mint nekem) és ebbõl csak egyetlen egy variáció jó. A két B heveder! Ha még azt is megemlítem hogy a hevederekbõl még össze is lehet fogni párat, akkor már mindenkinek egyértelmu hogy komoly mentális teljesítmény ezt nem elrontani. Nekem nem is sikerült. Az ereményrõl nem beszélnék majd megnézitek a videót. (Minden esetre nem volt jó.) Tanulság képp megjegyezném hogy az ernyõm sokkal jobb pilóta nálam, igen szépen megoldotta a balf@**ságomat. Komoly érdeklõdõknek azért elárulom a receptet. Egyik oldalt a B hevedert ragadjuk meg, majd a másik oldalon válasszuk a C-t. Egy határozott mozdulattal húzzuk le és tartsuk is ott egy darabig. Figylem! Ez a maõver alapos gondatlansákot és figyelmetlenséget követel. Elenõrizetlen körülmények között senki se próbálja ki! Ha nem húzgálunk az elõzõ napon pár csini féloldalt, és elsõre ezt adom elõ, valószínüleg a bokámon folyt volna a ... ami ilyankor folyik az ember bokáján. Ami igazán félelmetes az utólag látni, hogy mennyire nem, illeve rosszul kezeltem az ernyõt. Meg kell tudni fogni az elõrelövét, (ami a végén bekövetkezett) nem szabad szerencsétlenkedni! Végül azért sikerült megcsinálnom egy hibátlan B-stallt is, mi több végül pár spirált is húztam. Ez végképp nem játék, de nagyon-nagyon jó.
Zárszóként talán annyit, hogy a gyogyiban repkedéstõl nem lesz senki pilóta. Gyakorolni kell, menni repülni, tapasztalni. s ilyen szempotból a bohinji túra egy intenzív surített szuperkurzus. Mindez gyönyru helyen, óriási arcokkal. Én megyek jövõre is.

Nem elérhető Bandi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2013. Július 02. - 14:11:23 »
"komoly mentális teljesítmény ezt nem elrontani. Nekem nem is sikerült." már csak ezért a költői fordulatért is megérte elolvasni! Jó beszámoló :) Grat. a manőverekhez!

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2013. Július 02. - 18:08:31 »
 :) Nagyon jó lett az írásod, Misi!!!
Szívem csücske Bohinj...2011-ben itt volt az első magasstartom is :)

Érdekes volt, hogy a Griff által szervezett túrán most nemcsak segítőként hanem résztvevőként is jelen voltam... kellemes tapasztalat volt mindkét oldalt látni :) !!!
Mindenki különböző céllal jött a táborba! A különböző szinten álló, különböző repülési tapasztalatokkal rendelkező pilóták és növendékek.. Magyarországról, Svájcból, Németországból..egy szuper csapattá rázódott össze...valakinek az új ernyő meghúzogatása, B vizsga, a Bé elemek gyakorlása, a nullpont keresés vagy egy C elem meghúzása volt a cél és volt aki repülgetni jött... ( de azért ők is meghúzogatták a bajszát az ernyőiknek :D )
 Az előrejelzés ellenére nagyon szerencsések voltunk, mert a négy nap alatt 8-10 kör is bele fért mind a 25 pilótanövendéknek és három starthelyről is sikerült lerepülni: Vogar, Vogel, Studor: pipa :)
Nem csak gyakorolni, hanem repülni is lehetett... jó páran 2 óra feletti repüléssel is büszkélkedhetnek :)  Hogy ez a túra ilyen jól sikerült az köszönhető a nagyszerű embereknek akik az időjárás szeszélyeit türelemmel fogadták és a szervezésnek, hogy amikor lehetett repülni, akkor nem volt megállás :)
Egy szóval nagyon jól működött minden :) A start előtt Joe még egyszer megnyugtatóan elmondta mit hogyan kell csinálni!.. rádió...mentőmellény... az elején ő irányított, aztán átvette a Perec a motorcsónakban...akinek még így is néha lelket kellett öntenie belénk :) " vegyél egy nagy levegőt és húzd le a bokádig " én első nap csaltam egy kicsit :) nem direkt, de felemeltem a lában hogy közelebb legyen a bokám :D Az esti megbeszéléseken egyenként végig vettük mindenkinek a gyakorlatait amit a Perec és a Joe megszakértett :) előkerültek az aznapi drámai :) felvételek is...Otto fullstall..Misi új eleme, ami miatt az új beceneve: Béci...egy két nagyon meghúzott féloldal és pár szép spirál :) kicsi storizgatás, aztán ránk nem annyira jellemző módon elmentünk pihenni, mert ez is a mentális felkészülés része :) nagyon jó hangulatú tábor volt!!!
 Nagyszerűen együtt tudtunk dolgozni, jól működött a kommunikáció és ennek köszönhetően, napról napra egyre bátrabbak, felkészültebbek lettünk..egyre kevesebb parával :) mindenkire nagyon büszkék vagyunk...én is leküzdöttem a tóbafulladásiparám :) Bstallnál is sikerült NEM felengednem a fékeket idő előtt :) szerencsére a spirálban sem ájultam el :)))  ja...és mostantól fullgyorsító két termik közt, jöhet front vagy féloldal :D mert, tényleg nem egy halálosztó az én kis Rushom :)
 Köszönet még egyszer Joenak, Perecnek, Kadlec Tominak, Ottonak és az egész csapatnak, hogy biztonságosan, jó hangulatban és flottul ment minden... tényleg mindenki beleadott, hozzátett :)  na és persze Bohinjnak, hogy megint adta :) Remélem jövőre is találkozunk mindenkivel :) !!! vagy még előbb? :) Tsók mindenkinek... Brigó