Szerző Téma: hova mikor minek ...  (Megtekintve 34064 alkalommal)

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
Re:hova mikor minek ...
« Válasz #30 Dátum: 2012. Március 06. - 01:40:01 »
:DDD
az első "kis" Griffek kirepültek ....hát ez van :)!!!
Nagyon ,szeretem a Nyikomot..örülök ,hogy ott repültetek :)és nektek is bejött!!!A feljutás is már egy túlélőpróba lehetett :)  De,gondolom kárpótolt az inverzió látványa...
Nekem meg a Vasárnap nem adta... annyira tele volt az agyam,nem tudtam kikapcsolni és szégyen-gyalázat nem éreztem az ernyőm...már az első felhúzásnál tudtam ,hogy ez a nap nekem elveszett...nagyokat bénáztam ,kitartóan...,még szerencse ,hogy ez Gödöllőn volt és nem a Nyikomon ...azt ,nagyon bánnám :) igy ,csak kicsit  :)

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2012. Március 08. - 11:27:25 »
Hölgyek - Urak!
Egyrészt nagyon boldog nőnapot mindenkinek!
Akinek nem inge ne vegye magára!
Másrészt holnap egy jó Újlaki vagy Óbuda???
Én kb. 12:00 és 13:00 között indulok felfelé az Astoriáról!
2-3 ember + cucc befér ha erre jár valaki!

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2012. Március 08. - 15:04:21 »
Úgy néz ki Újlaki lesz belőle. Én már korábban (10-11) kinnt leszek ha lesz szél, szeretnék gyakorolni egy kis ernyőkezelést (kupolázás, 9fáról lecsúszkálás, belefutós start a hangár mellől).

Nem elérhető Piszák Tomi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2012. Március 08. - 15:58:28 »
Igen, Újlakinak áll a buló. :)
Én is ráérek holnap egész nap, szóval már én is kint leszek délelőtt...

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #34 Dátum: 2012. Március 08. - 18:37:40 »
gyerünk, toljátok ...  :-)
szombaton nyílt nap...
vasárnap kuka, hidegfront , erős szél ... :-(

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2012. Március 09. - 19:22:57 »
Nagyon jó volt a mai nap!!!!! Én még sosem lejtőztem ennyit az újlakin (31 perc) . Remek idő volt, a starthely fölött 180 méterre sikerült kiemelkedni a varióm szerint. Ádám is nagyot repült és Piszák Tomit meg felragasztották a mennyezetre :) Gratulálok!

Nem elérhető Piszák Tomi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2012. Március 09. - 19:33:40 »
Ezért a mai napért tényleg megérte kimenni. 1óra 35 percet sikerült repülni a 3. felszállásból (első kettő csak lecsúszás volt), a vario max emelésre 7m/s-t ír, 550ig sikerült felkuszni. Annyia, de annyira jó volt, nyitok is egy sört!  :D

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2012. Március 09. - 22:52:44 »
Gratula mindenkinek, jót repültünk!
Nekem egy 10 és egy 45 perces repülés jutott ma, ilyen harapós időben még sosem repültem, sokat léptem előre. Nagyon alacsony értéket mutattak ma a variók, több mint 100 méterrel tért el a valóstól. 318 métert mutatott a starthelyen, és 554-ig mentem föl. Itthon megnéztrm, és valójában 437 méteren van a starthely. Azaz már nagyon közel voltunk a plafonhoz Tomi, úgy, hogy azt hittük még bőven jók vagyunk (legalábbis én azt hittem). Szóval legközelebb nézni kell, és utána állítani ha szükséges...
Jó hétvégét mindenkinek, és jó repülést annak aki megy holnap!

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2012. Március 12. - 03:19:09 »
Kedves Ada!!!Köszi,hogy írtál a vendégkönyve :) !!!
A nyílt napról :)
Jó kis csapat jött össze :) Nagyon jól éreztük magunkat!!!
Szerencsés napunk volt,az időjárás is kedvezett,volt szél csak nem mindig egy irányból fújt :) ami a kifordulós startok gyakorlására és az ernyő kezelésének tanulgatására nagyon is megfelelt :) és aztán volt szélcsend is :)így ,már első napon kétféle start technikát kóstolgathattak a "tanulnivágyók" ,ami a lelkesedést nem csökkentette és mindenki kitartóan húzogatta az ernyőket,nagyon jó volt nézni titeket ,ahogy egyre ügyesebben,ráérezve a technikákra már rövidebb-hosszabb ideig a fejetek felett volt az ernyő :)
A kis technikai malőr ellenére,szerencsére mindenkinek sikerült tandemben repülni és mindenkinek fülig ért a szája ,nagyon örülünk ,hogy megmutathatjuk nektek,milyen nagyszerű élmény a repülés és a siklóernyőzés megtanulása...természetesen sötétben értünk haza,mert nagyon nehéz abba hagyni azt ami ilyen jó :)  boldogságos fáradsággal minden porcikánkban :) Nagyszerű nap sikeredett az igazi csapatmunkának köszönhetően :)!!!!!  Mindenkinek sikerült repülni,a Kadlec Tominak és a Petinek nagyon adta...szép magasan voltak...Robi és  Hosszúúr is repültek :) köszönjük ,hogy ott voltatok!!!! :)

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2012. Március 13. - 13:47:00 »
Sziasztok!!!

Mikor megyünk és hova előre láthatóan az ünnepek alatt????????
Ki merre lesz?

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #40 Dátum: 2012. Március 16. - 00:12:00 »
A mai nap jó kis gyakorlás volt HHH-n a kezdőknek, az élénkebb szellőben már jól ment a kutyázás ...
Holnap jó kis haladó túra lesz, ha jól számolom 16-an megyünk csókakőre... szép lesz a várromot megnézni felülről :-)
szombaton ismét kezdő tanfolyamozás ...

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2012. Március 17. - 13:10:45 »
Jó kis nap volt a tegnapi! :)
Jó volt, hogy végre egy jó kis csapattal mentünk valahova, még ha nem is repültünk nagyot. Jó volt egy új helyet felfedezni, ezek után még Újlaki is egy jólrendezett starthelynek fog tűnni :)
Adri is élvezte nagyon, a start előtt még a repüléstől félt, az izgalmas start után pedig már annak örült, hogy végre a levegőben van :-)
Köszönjük Joe a reptetést, és a kölcsön ernyőt is!
A levlistán küldök pár képet tegnapról.
További jó repülést a hétvégére!

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2012. Március 18. - 07:43:16 »
Sziasztok! :)
Mivel minden normális ember alszik még ilyenkor én pedig már rég nem, gondoltam nekifogok a tegnapi élmények leírásának!
Reggel indult a szokásos "tetris" a csomagtartóba pakolás során :) de a busz is nagyon szépen bírta és már mi is kezdünk belejönni elég profin! Majd megérkezés, majd pik-pak fent találtuk magunkat a hegyen!
Kb. 11 körül elsőnek a Balázsnak és a Janinak kellett volna startolni, de sajnos nem jött össze... MERT ROSSZ VOLT AZ IDŐ!!! :)
Aztán kaptuk magunkat Kadlec Tomi, Robi és Én! Pakoltunk, startoltunk, repültünk! Robinak adta a legjobban, nagyon szépen tekergészett vagy' 20-25 percet aztán találkoztunk a leszállóban, ahol elég vicces volt az idő, Tominak például volt egy elég necces helyzete, amior készülődött a leszálláshoz, de ezt majd Ő elmeséli!
Pár órát töltöttünk fent a start helyen, figyeltük ahogy a "nagyok" startolgatnak volt is egy-két nagyon veszélyes start... csak lestünk! Aztán úgy 3 után valamivel startoltunk még egyet! Amikor elindultunk még nem volt gyogyi, de már majdnem! Szép kényelmes startok után jött bő félóra repülés!!! NAGGGGYON KIRÁLY VOLT!! :) A Robi magasságába keveredtem, sőt a műszerek szerint volt olyan is, hogy fölé mentem! Eszméletlen jót repültünk és szerintem csak azért indult el mindenki lefelé mert elfáradt! Bármeddig tartott volna az idő! Leszállás után szépen sorban jött Balázs is, Jani és Brigó! Persze hiba nélkül!
Joe napközben repült, egy elég lazát! :)Gyakorlatilag az Eger kupa résztvevői felett kb. +100 méterrel! :) :) nagyon menő volt!
Móniék sajnos csak a siklóernyőzés hangulatából kaptak egy újabb fantasztikus ízelítőt illetve kupoláztak amikor a szél engedte! Mi nagyon örültünk, hogy ott voltatok! Remélem Ti is jól éreztétek magatokat! :)

Szóval szép nap volt nagyon! Haza se jöttem volna legszívesebben!

Sajnos én most nem szolgálhatok képekkel, sem videóval, de bármit megadnék egy rövid videóért ami a startjainkat mutatja!!!!! LÉCCI JOE LÉCCI BRIGÓ! :) :) :) :)

Köszi!!!!

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2012. Március 18. - 08:15:09 »
Akkor én is leírom :) Nagyon jó nap volt, mint ahogyan már Peti az autóban odafele elmondta 10x "JÓ NAP LESZ" :) Volt felszállítás, és nem kellett kutyagolni, igaz az egyik úton kicsit közelebb kerültünk Robihoz, mint ahogy azt bármelyikünk szerette volna :) Délelőtti lecsúszás kalandos volt számomra, gyorsítóval igyekeztem kifelé, és egy pici emelést érzékelve le is léptem róla szerencsére, mert a szőlők felett 20-30 méteren minden előzmény nélkül olyat lőtt előre az ernyő hogy alig győztem megfékezni, aztán meg csinált minden turpisságot, de nyitva maradt és ez a lényeg ( azóta olvastam más beszámolóját ugyanebből az időszakból, és volt pár nehéz helyzete másnak is, csak ott a 2-es ernyő el is csukott, és ott gépészkedett az Eged felett, és 150 métert süllyedt közben ) kiértem és leszálltam , de ott is emelgetett. Aztán fent nézelődtünk, láttunk egy könyvbe illő fullstall-t, amiből a pilótának nem lett baja. Délután viszont már adta a gyogyi, úgy ahogyan Joe megmondta :) Én 45 percet voltam fent, kb. 300 méterrel a starthely felett is ücsörögtem. Peti élt a haladós ernyőjével, Robi kint tekergett, én meg bent küszködtem, hogy ne toljon be a hegy mögé. Volt, hogy fél gyorsítóval, fület csukva folyamatosan 0,5tel emelt, és nem haladtam előre. Dolgos kis repülés volt, ahhoz, hogy kiérjek először nyomtam ki teljesen a gyorsítómat amióta repülök. Nagyon megérte, összesen majd egy órát repültem, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem. Köszönöm a telebusz szolgálatnak  ;D

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2012. Március 18. - 08:55:49 »
Na akkor most már tényleg előkaparom a variómat mert emlékeim szerint magasabban voltam mint +300! DE FÖLÉD Tomi nem hiszem,  hogy mentem... vagy mégis??? :) úúúúú milyen izgalmak így vasárnap reggel! :)