Szerző Téma: hova mikor minek ...  (Megtekintve 34062 alkalommal)

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
Re:hova mikor minek ...
« Válasz #15 Dátum: 2012. Február 18. - 08:32:01 »
Joe!

Én azt szeretném kérdezni, hogy milyen helyekre lehet/illetve fogunk eljutni itthon???
Pl. engem nagyon érdekelne a Balaton és környéke, de ahogy olvasgatom nem nagyon engedélyezett a repülés Csobáncon… egyáltalán repülhető lenne az a mi szintünkön?

Szóval merre lehet? Merre fogunk repkedni itthon amire Te is azt mondod, hogy az a legszebb környék kicsiny országunkban?!

Üdv

Rp

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #16 Dátum: 2012. Február 19. - 17:12:19 »
A csörléseken kívül több jó hegyi starthelyről fogunk repülni. A kedvenceim közt van itthon:  Bükkben - Eged-  több irányba is vannak starthelyek, Ény,Dny,Dk - a légteret repülés előtt ellenőrizni kell, mert előfordulhatnak korlátozások.
Mátrában - Nyikom - Ény,Dny  itt nincs +légtér korlát. Ezek a starthelyek helyi és távrepülésekre is kitűnőek. Starthely, leszálló nagy és rendezett.
Sárhegy, Dk,Dny , nagyon jó starthely, de a leszálló kicsit neccesebb. Tardos, K - leszálló, starthely kitűnő, de egy picit alacsony. Aztán van még pár hely amik valamilyen oknál fogva másodlagosak nekem, attól még lehetnek jók. Majd ha sor kerül rájuk, megtárgyaljuk.
A balatoni repülés gyönyörű. A Csobáncról minden irányban lehet startolni, (a szokásos feltételek- felügyelet- mellett nektek is) leszállók nem minden starthelyről látszanak és messzebb is eshetnek. De innen is lehet távot kezdeni, akár a Balatont is átrepülni.
Itt szigorú szabályok vannak, csak engedéllyel lehet siklóernyőzni, (klubunk tagjainak a regisztrációnál ez meg lett kérve).
Ha valaki ott szeretne repülni, előre be kell jelentkezzen!  http://csobanc.bfnp.hu/   
terveim szerint egy hétvégét tölthetnénk ott a nyáron.

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2012. Február 29. - 09:16:34 »
Sziasztok!

Nézegetem az előrejelzéseket és a holnapi Újlaki repülés látszik NEKEM a legvalószínűbbnek!
Kinek mi a véleménye? Ki csatlakozna?

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2012. Február 29. - 12:08:36 »
Kicsit erős szelet írnak, de érdemes megpróbálni..én sajnos suli miatt nemm tudok holnap kimenni:((

Nem elérhető Piszák Tomi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2012. Február 29. - 13:06:46 »
2-3 felé kintleszek sztem. Csüt és Péntek is, és majd meglátjuk.

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2012. Február 29. - 17:36:47 »
Ez a beszéd! Holnap találkozunk kint!!!!

Nem elérhető Piszák Tomi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2012. Március 01. - 20:06:50 »
Jó volt ma Újlaki, bár a késői érkezésünk miatt a nagy repülésről lemaradtunk, csak egy lecsúszást adott, de ennek is kell örülni! :) Peti köszi a segítséged a startoknál!

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #22 Dátum: 2012. Március 01. - 22:19:20 »
Ügyesek voltatok, sokan irigylik a lecsúszásotokat is :-)
Peti minden szinten untermanus :-))

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2012. Március 02. - 07:07:44 »
Fúúú ... ballagtam felfelé tegnap a domboldalon és visszapillantottam az Újlakira... még kb. 4kor is gyönyörűen nullázott! Nagyon jó volt nézni! Meg is bántam, hogy nem szálltam fel, de van ez így néha. Egyébként rengeteg érdekes és elgondolkodtató eset volt! Ahogy startoltak a "nagy öregek" ahogy visszaszálltak, ahogy tekerésztek! Nagyon jó volt nézni és hallgatni Őket, a nagy megfejtéseket!
Szép volt! Jó volt! Szívesen segítek startolni is bármikor!
Remélem szombaton bepótoljuk az (részemről) elvesztegetett levegőben töltött perceket! :)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #24 Dátum: 2012. Március 03. - 19:56:43 »
szóval sikerült ma pótolni !!!???  :-)

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2012. Március 03. - 21:52:53 »
 :) Ma nagyon jó volt a 3H-n!!!Reggel erős aztán kicsit forgós de, délutánra nagyon szuper folyamatos É-Ény volt ,nagyszerű nap sikeredett...sok startgyakorlással és kutyázással...kis repülésekkel a hangárnál,nagyon szépen belejött mindenki ,így pár hónap kihagyás után...még arra is volt idő ,hogy új start tecnikát tanuljunk   ;D
Elméleteztünk is :) és nagyon elfáradtunk ,még Joe is kicsit :)
Már ,nagyon várom a holnapi repülést!!!Olyan jó volt kint lenni újra ,hogy el is felejtettem ,nem régen még tél volt :)

Meséljetek!!!Milyen volt Fedémesen?? és Nyikomon??...Mázlisták... :)

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2012. Március 04. - 08:38:32 »
Nyikom zseniális volt!
Egyrészt szép hely, másfelől viszont adott csaknem 2 órát a levegőben a szerencsésebbeknek! Én sajnos magam részéről elrontottam kicsit mert elég mocorgós volt és mire rendeztem a soraimat elkeveredtem a többiektől! Pedig a terv az volt, hogy gyorsan lekövetem őket felszállás után! Ádám zseniálisat repült! De majd Ő elmeséli!

http://www.youtube.com/watch?v=Q5id17zs-M0&feature=youtu.be

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2012. Március 04. - 18:39:47 »
Sziasztok!
Nyikom tegnap tényleg zseniális volt! Nagyon kemény túra volt mire fölértünk, mert a falutól gyalog kellett menni, plusz nagy sár volt. Viszont sokszorosan kárpótolva lettünk :)
Én közvetlenül a Jáni és a Boldi után startoltam el, és hamar sikerült is behelyezkedni alájuk, és megtekerni egy termiket. Ezzel már jóval nívó fölé kerültem, ott pedig már nagyon adta! :)
A hegy fölött, a starthelytől hátrébb tekertem sokat, végül 1644 méterig sikerült kitekerni! (a starthely 610 méteren van) Egészen az inverzió vonaláig följutottunk, gyönyörűen látszott a határvonal a szmog és a kék ég között. 1 óra 50 percet repültem. Hihetetlen jó volt!
Ma kimentünk Csolnokra, de elég elmebeteg idő volt, nekem egy pár perces lecsúszás sikeredett.
Sok hasonló hétvégét kívánok magunknak! :)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #28 Dátum: 2012. Március 05. - 19:17:47 »
Kezdődik az idény végre. Gyűjtsétek a repült órákat, a tapasztalatokat. Nagyon jó, hogy rajta vagytok, örülök. Minél több beszámolót szeretnék itt olvasni :-)))
Csörlésből Karolin, Jani is repült vasárnap. A többiek pedig gyakorolták a startolást, frissítve téli pár hónapos kihagyás miatti "rutint" :-)
Jövőhéten aki tud jöjjön nyílt napra, repülhettek és megköszönnénk ha segítetek a kedvcsinálásban ...  :-)

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2012. Március 05. - 19:49:27 »
Mikor lesz és hol "pontosan" ???
Én szívesen elmegyek ha nem lesz ne adj Isten valami elképesztő zseniális idő mondjuk Óbudára! :)