Szerző Téma: hova mikor minek ...  (Megtekintve 33958 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
hova mikor minek ...
« Dátum: 2012. Január 27. - 13:39:53 »
Reméljük idén nem csökken a használható starthelyeink száma.
http://www.hffa.hu/starthelyek/index.php
ha tudtok egyéb használható helyeket, írjátok meg és kipróbáljuk  ;)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Re:hova mikor minek ...
« Válasz #1 Dátum: 2012. Január 27. - 13:45:20 »
Ma Peti és Ádám meglátogatják Csolnokot, szép napsütéses idő van, de -1 -2 fok nem mondható kellemesnek :-)
Csolnok jó kis lejtőzős hely, bár nyáron sokszor elég turbós tud lenni...a leszálló sem ideális, de azért nem is túl rossz. szóval gyakorolni megfelelő :-) remélem tudnak repülni valamennyit, amíg a téli cuccok elég komfortot adnak :-) 

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 27. - 18:20:16 »
Így van, voltunk és repültünk! Vagyis inkább lecsúsztunk. Jó volt nagyon, szép idő volt, csak nem annyira ideális. Egy-egy befújás volt, amiben ki lehetett fordulni és szépen elstartolni, aztán egy-két forduló után irány a leszálló. Viszont gyönyörűen sütött a nap, a leszállóban pedig a Peti variója 10 fokot mutatott...szóval nem fáztunk..pláne én nem, mert az első lecsúszás után nekimentem a hegynek..majd belepusztultam mire fölértem, de legalább edzettem is egy jót:) ezután startolt Peti (fölvette goproval, majd biztos készül belőle egy kisfilm) mikor leért én is lecsúsztam még egyszer, aztán körbesétáltunk a kocsihoz és jöttünk haza.
Remélem holnap-holnapután folyt.köv:)
Üdv

Nem elérhető András

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2012. Január 27. - 20:00:40 »
Ha megy valaki holnap Csolnokra repüni csatlakoznék. Az odajutást megoldom,de egyedül nem szívesen mennék ki.

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #4 Dátum: 2012. Január 27. - 23:34:26 »
Holnap Csolnokra nem biztos, hogy jó lesz a szélirány. K Dk várható , inkább Pilis lenne a jó cím.
(persze nem kizárt , hogy Ék is előfordulhat és akkor Óbudán is fognak repülni). ez csak a helyszínen derül ki.
A pilisbe egy óra a túraidő a starthelyig, időben ott kell lenni... vasárnaptól még hidegebb lesz és kicsit felhősebb...  Reggel beszéljünk, lehet kimegyünk és 11-kor a leszállóban találkozhatunk ... aki jönne reggel hívjon!

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2012. Január 28. - 09:53:25 »
Sziasztok!!!

Tegnap Csolnok nagyon király volt!
Reggel mikor indultunk valóban nagyon hideg és deres idő volt, de mire megérkeztünk kb. 11 körül már 9-10 fokot mutatott a varió!
Szuper időnk volt! Bár szél szinte semmi sem volt! Aztán jött a matekozás.... várjunk meg valakit, aki már repült itt?? Vagy merjünk belevágni? Vártunk - vártunk próbáltuk megfejteni, hogy hol is lehet a leszálló és, hogy hogyan kellene odáig eljutni!
A starthely nagyon szépen ápolt! Rendezett, jó széles.... csak a hosszával van a gond :) (NEKEM) :)!
Szóval mikor már gyakorlatilag mindenkit felhívtunk aki él és mozog eldöntöttük, hogy megpróbáljuk! Ádám volt az első.
Gyönyörű start után (videón is látszik), szép lesiklás, landolás majd cirka 1 óra visszamászás után én következtem! :)
Na a start nem ment túl simán, mert szinte semmi szél nem volt, és hely sem sok ahhoz, hogy megadjam az ernyőnek a kellő sebességet, így picit beleseggeltem egy fába, de szerencsésen alakult minden! Utána pár perc lesiklás és már a leszállás következett ahol inkább a biztonságos megoldást választottam (mint mindig) kicsit hagytam hosszan csúszni, "csak zökkenő mentes legyen a landolás" alapon! Lendületből, nagy kilebegtetéssel, életem egyik legszebb landolása sikeredett, bár egy leheletnyi szél sem fújt odalent. Ezt Ádám leszállása is mutatja! Ezek után összepakolásztunk majd egy jó nagy sétával vissza mentünk a kocsihoz!
Nagyon jó nap volt, de megértem a Joe-t 1-2 év múlva Én sem hiszem, hogy elindulok majd egyetlen 3-4 perces lecsúszásért! :)

Jó repülést!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=CX4l-2UqFE4&list=UULMzNwZIT63FUxN78ml17OA&index=1&feature=plcp

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #6 Dátum: 2012. Január 28. - 11:32:32 »
szép időtök volt :-) jó volt látni, köszi a kis filmet. ennél rosszabb leszállás sose legyen, (sok kihagyás,ismeretlen cucc), ok.
ma kicsit hűvösebb van, biztosan lelehet csúszni, pilisnél süt a nap, sárhegynél zárt felhőzet. K-DK van.

sok helyen vannak online meteo állomások, az egyik amit érdemes most megnézni :
http://www.idokep.hu/automata/pilismeteor1

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2012. Január 28. - 18:22:56 »
Sziasztok!
Köszi Peti a videót, tök jó volt visszanézni a tegnapot! :) Annak a fának esélye sem volt ellened:-)) A leszállásod viszont tényleg 10 pontos volt!
A mai nappal meg oltári mázlim volt! Tudván, hogy  Joe és Sanyi nem nagyon tervez mára semmit, a Peti meg nem ér rá csak délelőtt, reggel 9-kor ébredés után a kiterített ernyő alól kidugva a fejemet fölhívtam a Fűrész Dórit, hátha ők mennek valahova. Mondta, hogy Pilis az úticél, kb fél óra múlva a solymári Auchannál föl tudnak venni. Fél 12-kor már a starthelyen voltunk kiterítve, bokáig érő hóban, szikrázó napsütésben és pont ideális szélben. Harmadiknak startoltam, egyből nívó fölé kerültem, nagyon jó idő volt. Egyre többen lettünk, sokszor volt, hogy na most merről kerüljük egymást, illetve, hogy ha erről kerülöm ki a másikat akkor annak leszek útban, ha meg arról, akkor meg ennek...remélem idővel megszokjuk milyen tömegben repülni, mert sokat ront az élményből, hogy azon kell agyalni hogy kerüld el az ütközést.
Szóval nagyon jól tartott a szél, meglepően aktív volt az idő. Nem volt nálam varió, de párszor durván megtépett fölfelé a cucc, bizonyos helyek fölött rendszeresen jöttek a kisebb csukások, még egy enyhe front-stallt is kaptam. Egy óra tekergészés után, amikor már pokolian szétfagyott a kezem úgy döntöttem, hogy inkább mentem a kezeimet és leszállok. Egész magasan értem ki, kicsit még hinta-palintáztam, aztán leszálltam. Na ami a következő pár percet illeti, azt nem tudom olyan szavakkal leírni, hogy ne tiltsasnak ki a fórumről..három percig ugráltam a fájdalomtől mire visszatért az élet a kezeimbe.
Ennek ellenére szuper nap volt, óriási élmény és tapasztalatszerzés!!
Remélem a holnapi nap hasonlóan jól sikerül, és mindezt együtt éljük át!! :))
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 28. - 18:36:28 írta BaratAdi »

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2012. Január 28. - 19:05:52 »
Mázlista!!! :) Mikor indulunk????

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2012. Január 30. - 09:44:38 »
 Köszönjük az élménybeszámolókat!!!Nagy örömmel olvasgatom itthon!!!A jó melegben :) alig várom ,hogy felhúzzam az ernyőt és  együtt repüljünk!!!Szép volt a start és a leszállás is!!!

Nem elérhető BaratAdi

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2012. Január 30. - 09:59:56 »
Sziasztok!
Tegnap Óbudán sikeredett egy hasonlóan jó nap!:) Sikerült itt is repülni egy órát, így a hétvége alatt megdupláztam a május óta gyűjtögetett repült időmet:)) Már csak a meleg kell, és le sem lehet majd minket szedni a levegőből:)
Szuper hétvége volt, sok hasonlót kívánok mindenkinek!

Nem elérhető Regős Peti

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2012. Január 30. - 20:10:49 »
Sziasztok!!!

A tegnapi nap??? Zseniális volt... kicsit nyögvenyelősen indult, de valamikor 11:30körül fent voltunk a starthelyen! Nem voltak kevesen! Szerencsére sok ismerős arc is mosolyogva fogadta a Griffsc csapatát (vagy inkább "csapatának egy részét"... úgyhogy tessék összekapni magatokat! Nem akárhova tartoztok! :) Ennyit a fejmosásról!) Szóval nagyon nagyon gyors pakolás után már a starthelyen is találtam magam, volt is "cöncögés - lökdösődés" mindenki ment volna fel!
Másodpercekkel a start után 25-30 méterrel nívó felett csücsültem és csak emelt - emelt! Zseniális volt!Ilyet talán még csak 1-2szer éltem át! Sajnos azonban a jó szándéktól vezérelve úgy beállítottam a beülőmet, hogy mindet tudtam csak beülni nem, így hamar a leszálló felé kellett vennem az irányt! Jó magasan kiértem, még bőven benne volt néhány 360-as forduló meg inga, míg beálltam a leszálló fölé! Sajnos leszállás után vettem észre, hogy a kamerám végig rosszul volt beállítva így viszont nem volt kérdés, hogy "kell-e menni még egyet?!" :)
Némi beszélgetés és várakozás után Barát Ádi és Piszák Tomi társaságában robogtam felfelé egy taxival a hegyre!
A fuvar ára alkudozás nélkül 2500ft... 3felé elég barátinak mondható!
Pikk-pakk indult is a második kőr! Sajnos a beülőm átállítása továbbra sem volt sikeres így a második forduló sem volt olyan hosszú amilyen lehetett volna, de azért jó volt!
Némi csípős szelet és elgémberedett újakat leszámítva elképesztően élménydús nap volt!

Itt van egy kis képes beszámoló is!
:)

http://www.youtube.com/watch?v=iHbA5_D1Qnk&feature=youtu.be

Jó szelet! :) :)

Rp

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2012. Január 31. - 23:39:01 »
De klassz!!!Egyszer én is fogok onnan startolni,de ezt még nem tudom elképzelni...ki tör a frász tőle....de,olyan jó közel van...meséljetek sokat róla,öntsetek belém lelket,vegyetek rá :) :)

Nem elérhető Brigo

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2012. Február 01. - 09:34:55 »
Másik szemszögből : http://youtu.be/MdMEvpyLLns
Nagyon izgi a startod Ádám!!!Jó ,hogy leírtad a gyorsítós részt...na,ilyenektől aggódom :)
Óbuda, a Mumusom... :)

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2012. Február 02. - 22:30:44 »
Úgy tűnik nem csak nekem van/volt mumusom  :) Brigo tavasszal Te is ott fogsz tülekedni a többiek között :)