Szerző Téma: Műszerekről amiket használunk ...  (Megtekintve 5563 alkalommal)

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
Műszerekről amiket használunk ...
« Dátum: 2012. Január 24. - 20:41:41 »
van pár egyszerű varióm , a célnak teljesen megfelelő , napelemes kivitel, ranchler tipus ...

akinek van Gps-e !
 itt az új letöltő program amivel azután  igc fáljba menthetjük repülésünk adatait. 
( ezt pedig fel lehet használni az XContesten távrepülés igazolására )
Maxpunkte 6.3.1 ... a régebbi verziók márciustól nem működnek !

http://www.maxpunkte.de/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=68:current-version-and-history&catid=41:software-and-tools&Itemid=53

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Műszerekről amiket használunk ...
« Válasz #1 Dátum: 2012. Április 22. - 20:31:46 »
Sikerült felszenvednem az xcontestre az első repülést. Az én GPS-em ( Garmin etrex Vista ) adatkábele soros portos. Kezdtem azzal, hogy szerváltam, egy soros port/USB átalakítót amivel persze nem működött. Aztán persze, hogy az új laptopokon jellemzően nincs soros port, így két régi asztali gépen próbáltam. A maxpunkte az egyik gépen valamiért nem működött, a másikon meg nem tudom én mit nem csinált, de eluntam a próbálkozást. Végül a firefox alá telepíthető GiPSy-t használtam, ami az xcontest oldaláról letölthető. Érthető, egyszerű program. Jól működött és a tegnapi Újlakis repülést fel is töltöttem.
Viszont elkövettem egy nagy hibát, hogy a régebbi repülések tracklogjait elmentettem a GPS-ben, és a mentett logokat már nem alakítja igc fájlokká, és nem lehet feltölteni :(
Nagyon hasznos utólag visszanézni így a repülést, és a varió mizériát is megoldja, hogy kiének mikor indul a repidő stoppere.
Mindenkinek GPS-t! :)

Nem elérhető zseb74

• Griff sc
  • club
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 23. - 08:50:04 »
A GPS Babel jó eséllyel megfelelően konvertálja a mentett tracklogokat igc-be.
Free app.
http://www.gpsbabel.org/index.html

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 23. - 18:26:01 »
Köszönöm, alkalomadtán kipróbálom, aztán megírom, hogy sikerült e.

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #4 Dátum: 2012. Április 23. - 18:48:09 »
akkor az összehasonlítás eredményét kérnénk !  :-)
a maxpunkte programot a kezdetektől használom, teljesen megfelelő ... nem is kerestem másikat :-)
azért minden eshetőséget nézzünk meg :-)

Nem elérhető Kadlec Tomi

• Griff
  • club
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2012. Április 23. - 20:23:03 »
A maxpunktén én nem igazodtam teljesen el, és a log kiolvasásáig eljutottam, de onnan sehova tovább, pl. nem is tudtam melyik repülést látom. Fehér alapon ott volt a repült útvonal, kiírt minden adatot amikor vittem rajta az egér mutatónyilát, de biztos én voltam értetlen. A firefox alkalmazásként működő GiPSy grafikus, és egyszerű, abszolút az xcontstre van optimalizálva, magától levágja a starthelyen ácsorgást, meg a leszállás utáni időt, de persze módosíthatsz is rajta. Ugyanazt a grafikont látod, mint az xcontesten a térkép alatt. A start koordinátái alapján feldobja a közeli starthelyeket. Elég könnyen boldogultam vele, olyan antiuser-nek való mint én :) A maxpunkte egy régebbi stílus, pici hozzáértést igényel, már a kiválasztható menük mennyisége is sok,  a GiPSy egy mai egyszerűbb, abszolút nem igényel semmi hozzáértést, vagy programismeretet. Én így tapasztaltam.

Nem elérhető Piszák Tomi

• club
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2012. Május 16. - 10:14:13 »
Sziasztok!
Kis kérdésem lenne a variókról,gpsekről, ami talán másokat is érdekelhet, így itt tenném fel. A kérdés pedig az, hogy mit érdemes használni/venni GPSsel kombinált variót (egybeműszert), vagy külön variót és külön GPS-t? Melyik megoldásnak milyen előnyei, illetve hátrányai vannak?
Köszi

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #7 Dátum: 2012. Május 16. - 22:45:10 »
attól függ mire használná és mennyit szán rá a pilóta...
- az egybe-műszer általában jó + infokat ad a repüléshez, szélirány, az elmúlt emelések helye, siklás kiszámítása stb, de ezt távrepülő versenyeken lehet leginkább kihasználni.  nem használ térképet, vagyis csak siklóernyős távrepüléshez jó, fordulópontok beírásával. ha elromlik,odavered ugrott a varió is és a gps is.
- egy kis gps és külön varió valamivel olcsóbban is kihozható. a külön gps-be lehet térképet tölteni vagyis másra is használható, de versenyen , mkk-ban ugyanúgy elfogadott ..persze megfelelő típust kell választani ... 
biztosan van még érv egyik másik mellett ...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 16. - 23:48:38 írta szabojoe »

Nem elérhető szabojoe

• Adminisztrátor
  • club
    • Profil megtekintése
    • Griff siklóernyős club
« Válasz #8 Dátum: 2013. Március 14. - 10:20:13 »
Most mindkét féle vario és vario/gps is van  ...